FinExpert.e15.cz

Cestovní pojištění do zahraničí

Máte platební kartu a chystáte se vyrazit do zahraničí? Tak v tom případě si zkuste zjistit, jestli již nejste na cesty pojištěni.
Cestovní pojištění do zahraničí

Když karta kryje záda

Kvalitní platební karty totiž pojištění nabízejí a je zbytečné platit za stejnou službu dvakrát. Pojištění léčebných výloh získáte například u ČSOB k mezinárodní embosované platební kartě Visa. Mezi tyto výlohy se řadí lékařské ošetření, hospitalizace, léky na předpis, transport, repatriace, převoz tělesných ostatků, pohřeb i přivolání opatrovníka. V programech Standard Family, Exclusive Family nebo Gold Family jsou pojištěni i členové rodiny.

Můžete samozřejmě využít služeb i od dalších bank. Například GE Money Bank nabízí pojištění k embosovaným kreditním kartám MasterCard. Cestovní a úrazové pojištění dostane automaticky každý držitel této karty.

Navíc si s tímto pojištěním můžete opatřit i volitelný pojistný program Travel Plus. To zahrnuje pojištění pro celou rodinu, pro opakované soukromé i pracovní výjezdy, pro krátkodobé pobyty v zahradničí do 60 dnů, pro rekreační, sportovní a turistické zájezdy a navíc získáte asistenční službu 24 hodin denně v českém jazyce. Travel Plus stojí 72 Kč měsíčně.

Pojištění snadno a rychle

Jestliže vaše karta cestovní pojištění neposkytuje, snadno si jej můžete sjednat z pohodlí domova - přes internet. V rámci testu jsme našli tři nejlevnější pojištění.

Do Chorvatska na týden

Příklad uvádí ceny pojišťoven pro týdenní dovolenou v Chorvatsku pro manžele (oba 25 let) s dítětem (4 roky). Chtějí se pojistit jen pro léčebné výlohy a získat asistenční služby. Pojišťovna Generali nabízí pro tento modelový příklad základní pojištění za 245 Kč. Budete-li však chtít využít pojištění Exkluziv, Manažer a Komfort, tak zaplatíte daleko více. ČSOB pojišťovna nabízí cestovní pojištění také za 245 Kč. Na třetím místě se v tomto případě umístila Kooperativa, která požaduje 280 Kč.

Pokud však nějaké cestovní pojištění již sjednané máte, například prostřednictvím pořízení platební karty, tak těchto služeb asi nevyužijete. Další pojištění by připadalo v úvahu jen v případě, že se pojistíte na více rizik. Léčebné výlohy, asistenční služby, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti vás v našem modelovém případě vyjde u pojišťovny Generali na 427 Kč. V závěsu je pojišťovna UNIQA za 567 Kč a třetí je ČSOB, která požaduje 623 Kč.

Další článek


 

celkem 8 komentářů

Nejnovější komentáře

Já se vždy nechám pojistit přes odborníka. Jak již b...
Tereza Dlouhá
15. 10. 2013, 11:20
Re: Výhodné... ale jak kdy...
S474N
26. 7. 2010, 09:05
Re: Výhodné... ale jak kdy...
Pavel
22. 7. 2010, 18:00
Výhodné... ale jak kdy...
Mike
22. 7. 2010, 16:12
Re: Kde jste srovnávali?
Pavel
22. 7. 2010, 14:32

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená