FinExpert.e15.cz

Český venkov umí čerpat evropské peníze

Program rozvoje venkova a využití evropských fondů, aktuální problémy místního rozvoje, novela stavebního zákona a podpora bydlení, rozpočtové určení daní a financování územních rozpočtů v roce 2008 – taková byla náplň již 28. Dnů malých obcí, na které se do Prahy sjeli starostové menších měst a vesnic z celé České republiky. Jako tradičně na pražské setkání zavítal i ministr zemědělství Petr Gandalovič, ministerstvo pro místní rozvoj zastupoval náměstek ministra pro evropské záležitosti a finanční toky Daniel Toušek. O příslušných rezortních nástrojích podpory rozvoje našeho venkova, informovali i reprezentanti ministerstva financí, ministerstva vnitra, ministerstva životního prostřední a ministerstva průmyslu a obchodu.

„O tom, že umíme využít evropských prostředků svědčí i skutečnost, že Program rozvoje venkova nám byl schválen jako první z členských zemí EU spolu se Švédskem letos v květnu. Už v prvním kole byl vidět velký zájem a požadované dotace převyšovaly vyčleněnou částku,“ uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič. „Druhé kolo příjmu žádostí  právě probíhá. Podporovaná opatření zahrnují pozemkové úpravy, investice do lesů, přidávání hodnoty zemědělským a potravinářským produktům nebo obnovu a rozvoj vesnic. Dostane se i na rozvoj cestovního ruchu na venkově a ochranu tamního kulturního dědictví. Celkový objem veřejných prostředků směřujících do Programu rozvoje venkova na období 2007-2013 je přibližně sto miliard korun. Další možnosti se otevírají i v rámci programu LEADER, kam půjde 1,9 miliardy korun, nebo operačního programu rybářství s další miliardou korun,“ vypočetl ministr Gandalovič. 

Den malých obcí je tradičním setkáním starostů obcí s představiteli jednotlivých ministerstev, poslanci parlamentu a dalšími odborníky nad aktuálními problémy malých obcí zejména z oblasti financování, dopravní obslužnosti, dotační politiky a dalších. Akce probíhá dvakrát ročně, na jaře a na podzim, vždy v Praze a ve Vyškově. 

Pořadatelem Dne malých obcí jsou Komora obcí SMO ČR, Spolek pro obnovu venkova, časopis Obec a finance, Triada, spol. s r. o. a sdružení Český zavináč. Druhý Den malých obcí letošního podzimu se bude konat ve čtvrtek 1. listopadu 2007 od 9.00 hodin ve Vyškově na adrese Dědická 29a, Posádkový dům Armády.  

Další informace o akci najdete na internetové adrese www.triada.cz.

 

Zdroj: Ministerstvo zemědělství

 

 

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená