Prvními interaktivními aplikacemi v rámci digitálního vysílání Českého Telecomu se staly programový průvodce, hlasování a informační zprávy. V rámci experimentálního vysílání společnost nabízí šíření pozemního digitálního televizního signálu ze čtyř vysílačů v Praze. Zároveň jako první operátor digitálně vysílá i ze dvou vysílačů v Brně.
Podle vyjádření Gabriela Bednára, generálního ředitele společnosti, signalizuje rychlý postup při zahájení vysílání DVB-T a zprovoznění uvedených interaktivních aplikací zájem firmy o digitální televizní vysílání a je dokladem odhodlání stát se silným hráčem v této oblasti.
V rámci experimentálního vysílání nabízí digitální televize programy České televize ČT1 a ČT2. V Brně je vysíláno také jihomoravské regionální vysílání ČT1 a ČT2. Kromě televizních programů je možné přijímat i některé rozhlasové stanice, Český rozhlas 1 - Radiožurnál, Český rozhlas 2 – Praha, Český rozhlas 3 – Vltava, Český rozhlas – Regina, rádio Blaník a rádio Country. V Brně Český rozhlas 1, 2, 3, ČRo – Brno a rádio Blaník.
Český Telecom získal příslušnou licenci a povolení k šíření digitálního signálu na sadě zkoordinovaných kmitočtů i pro komerční vysílání. Po ukončení experimentálního vysílání zahájí výstavbu vysílačů, které v první etapě pokryjí televizním digitálním signálem oblasti Prahy, Brna, Českých Budějovic, Plzně, Karlových Varů, Ústí nad Labem, Liberce, Hradce Králové, Pardubic, Olomouce a jejich blízké okolí. V roce 2006 dojde k celorepublikovému pokrytí.
Mezi výhody digitální televize patří vynikající kvalita obrazu a zvuku, větší počet kanálů a interaktivní aktivity, jako je například on-line sázení, hlasování, video na požádání, hry, chat, interaktivní reklama, e-mail, SMS a možnost mobilního příjmu.
Zdroj: Český Telecom