FinExpert.e15.cz

ČESKOMORAVSKÁ STAVEBNÍ SPOŘITELNA: Vynikající obchodní výsledky

Lidé si u ČMSS berou na bydlení půjčky v rekordní výši. Průměrná cílová částka v červnu překročila 300 tisíc korun. Dynamicky vzrostl objem investic do podílových fondů.

Obchodní bilance Českomoravské stavební spořitelny k 30. červnu t.r. potvrzuje rostoucí zájem o produkty a služby z její nabídky. Objem úvěrů za měsíc červen se přiblížil rekordní hranici, celkový počet nově uzavřených smluv o stavebním spoření významně meziročně vzrostl, dynamicky narostl objem zprostředkovaných investic do podílových fondů, nárůst zájmu eviduje rizikové životní pojištění. Pololetí jednoznačně dokumentuje, že ČMSS směřuje k rekordním ročním obchodním výsledkům.

Objem poskytnutých úvěrů 2,7 miliardy za měsíc červen se těsně přiblížil k hranici měsíčního rekordu úvěrového obchodu

V šestém měsíci roku 2007 klienti ČMSS využili 6604 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření na řešení svých bytových potřeb. Jejich objem překročil částku 2,7 miliardy korun, což znamená meziroční nárůst o 15,9 procenta. Po rekordním květnovém měsíčním výsledku jde o další jedinečný výkon v historii ČMSS i oboru stavebního spoření v České republice.  V období leden až červen 2007 poskytla ČMSS 35 973 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření. Objem těchto úvěrů dosáhl částky 13,6 miliardy korun, což v meziročním srovnání znamená nárůst o 21,4 procenta.

Výbornou bilanci má ČMSS i v uzavírání nových smluv o stavebním spoření

V červnu 2007 uzavřela ČMSS celkem 22 355 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky. Cílová částka těchto smluv překročila hodnotu 7 miliard korun. Průměrná cílová částka přitom poprvé, a to výrazně překročila hranici tří set tisíc korun (315,5 tisíc korun). Celkový počet smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky uzavřených za šest měsíců roku 2007 již dosáhl hodnoty 156 958. V meziročním srovnání to znamená nárůst o téměř 10 tisíc smluv. Podstatná je skutečnost, že celková cílová částka těchto smluv meziročně vzrostla o 19,5 procenta, a to při celkovém objemu cílové částky 44,1 miliardy korun.

Vynikajícími výsledky se ČMSS prezentuje i v případě doplňkových produktů

V červnu 2007 zprostředkovala ČMSS investice do podílových fondů v objemu větším než  322 milionů korun. Ve srovnání s předchozím měsícem to představuje nárůst o 57,5 procenta. Celkový objem zprostředkovaných investic za polovinu tohoto roku již přesáhl částku 1,3 miliardy korun. S velkým zájmem se u klientů setkává rizikové životní pojištění, a to zejména jako pojištění nesplacené částky úvěru. Pojistná částka dosáhla v červnu 697 milionů korun, ve srovnání s předchozím měsícem činí nárůst 26 procent. Celkově za šest měsíců tohoto roku představuje pojistná částka 2,4 miliardy korun. Za šest měsíců tohoto roku zprostředkovali finanční poradci ČMSS celkem 34 928 smluv o penzijním připojištění. ČMSS je v České republice dlouhodobě největší a nejvýkonnější stavební spořitelnou.  I nadále je největším poskytovatelem úvěrů na bydlení obyvatelům.
ČMSS nabízí přitažlivé úrokové podmínky včetně tarifu Atraktiv zaručujícího úvěr ze stavebního spoření se stálým nízkým ročním úrokem 3,7 procenta, a to až do úplného splacení půjčky. Nárůsty v obchodních činnostech dokumentují vysokou výkonnost odbytové sítě ČMSS. Jejím základem je více než 2500 obchodních zástupců.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená