FinExpert.e15.cz

ČESKOMORAVSKÁ STAVEBNÍ SPOŘITELNA: Úvěrový rekord stavebního spoření v České republice

Za jediný měsíc poskytla ČMSS na bydlení více než 3,1 miliardy korun. Prvnímu čtvrtletí dominuje obrovský zájem o stavební spoření a úvěry od Lišky.

První čtvrtletí završila Českomoravská stavební spořitelna jedinečným úvěrovým rekordem, který potvrzuje její vedoucí pozici na trhu a současně dokumentuje velké přednosti stavebního spoření pro financování bydlení. Vynikající bilance představují také nové smlouvy o stavebním spoření za první tři měsíce roku s téměř sedmdesátiprocentním meziročním nárůstem cílové částky.

Financování bytových potřeb

Objem poskytnutých úvěrů za měsíc březen 2008 překročil třímiliardovou hranici. Tímto výkonem si připsala ČMSS další prvenství. Žádná z ostatních tuzemských stavebních spořitelen se k takovému výkonu dosud ani nepřiblížila. Březnové úvěry v objemu větším než 3,1 miliardy korun představují nový rekord ČMSS i celého oboru stavebního spoření v České republice. Velikost výkonu stvrzuje meziroční nárůst 540 milionů korun a současněi meziměsíční nárůst téměř 500 milionů korun.

„Potvrzuje se tak, že v České republice jsou úvěry ze stavebního spoření neporazitelné. Úroková hladina na trhu v minulých měsících vzrostla, ale na úrok úvěrů ze stavebního spoření to nemělo žádný vliv. A mnoho našich klientů uzavírá smlouvy o stavebním spoření právě proto, aby si již teď na mnoho let dopředu zajistili výhodný úvěrový produkt,“ uvádí k rostoucímu zájmu o úvěry člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

Čtvrtletním výsledkům úvěrového obchodu vévodí jejich celkový objem 7,7 miliardy korun a současně i velikost meziročního nárůstu, který dosahuje bezmála částky 2 miliard korun, tj. 33,5 procenta. V přepočtu na denní výkonnost získávají lidé od Lišky na své bytové potřeby od počátku roku denně více než 84 milionů korun. V týdenním vyjádření se objem poskytnutých úvěrů těsně dotýká částky 590 milionů korun.

„Otevírá se před námi zcela nové obchodní pole, přeúvěrování. I v této oblasti zaznamenáváme každý den nové rekordy. Mnoho klientů hypotečních bank přechází k nám. A to je i odpověď, proč tak významným způsobem roste výše poskytovaných úvěrů. Trh přeúvěrování odhadujeme na 140 miliard korun a říkám zcela otevřeně, že z této částky chceme získat velký podíl,“ poznamenává Manfred Koller.

Stavební spoření

Také čtvrtletní bilance nově uzavřených smluv a zvýšení cílových částek je jedinečná. Celková cílová částka za tři měsíců tohoto roku činí 36,6 miliardy korun. Oproti stejnému období loňského roku to znamená nárůst o téměř 15 miliard korun, tj. 68 procent. A zájem o stavební spoření dokládá i téměř dvacetiprocentní meziroční nárůst počtu uzavřených smluv. „Zkušenosti z Ameriky ukazují, že v současné situaci je více než výhodné uzavřít produkt s garantovaným pevným úrokem, který se nemění až do poslední splátky úvěru. V takovém případě je klient naprosto nezávislý na výkyvech úroků na kapitálovém trhu,“ zdůrazňuje Manfred Koller.

Z obchodních výsledků ČMSS za leden až březen 2008

  • Počet poskytnutých úvěrů na bydlení: 15 958
  • Objem poskytnutých úvěrů na bydlení: 7,7 miliardy korun (meziroční nárůst 33,5 %)
  • Počet uzavřených smluv: 96 906 (meziroční nárůst19,4 %)
  • Celková cílová částka uzavřených smluv: 36,6 miliardy korun (meziroční nárůst68 %)
Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Blá, blá
Tomáš Marný
13. 4. 2008, 01:08

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená