FinExpert.e15.cz

ČESKOMORAVSKÁ STAVEBNÍ SPOŘITELNA: Nový roční úvěrový rekord

ČMSS jednoznačně míří k novému ročnímu úvěrovému rekordu. V květnu se objem poskytnutých úvěrů přiblížil hranici tří miliard korun.

Českomoravská stavební spořitelna je v České republice dlouhodobě největším poskytovatelem úvěrů na bydlení. Rok od roku poskytuje tyto úvěry ve stále větším objemu. Výsledky za měsíc květen jednoznačně potvrzují, že Liška směřuje k novému ročnímu rekordu. Vynikajících výsledků přitom dosahuje i ve sjednávání nových smluv o stavebním spoření.

Objem poskytnutých úvěrů za měsíc květen tvoří nový měsíční rekord úvěrového obchodu ČMSS i celého oboru stavebního spoření

V pátém měsíci roku 2007 klienti ČMSS využili 7089 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření na řešení svých bytových potřeb. Jejich objem překročil částku 2,8 miliardy korun. Meziroční nárůst o 21,2 procenta je o to hodnotnější, že květen loňského roku přinesl jeden z nejlepších výkonů v historii ČMSS. Velikost tohoto výkonu dokumentuje i srovnání. Za jediný měsíc uspokojila Liška takový objem bytových potřeb klientů jako jeden z jejích konkurentů v oboru za dobu jen o něco překračující 13 let.

Celkový objem poskytnutých úvěrů za pět měsíců tohoto roku již ataktuje částku jedenácti miliard korun

V období leden až květen 2007 poskytla ČMSS 29 369 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření. Objem těchto úvěrů překročil částku 10,8 miliardy korun, což v meziročním srovnání znamená nárůst o 22,9 procenta. ČMSS tak poskytla za pět měsíců tohoto roku klientům na splnění jejich záměrů v bydlení více prostředků než její nejbližší konkurent v oboru za celý loňský rok.

Vynikajících výsledků dosahuje ČMSS i v uzavírání nových smluv o stavebním spoření

V květnu 2007 uzavřela ČMSS celkem 24 815 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky. Cílová částka těchto smluv překročila hodnotu 7,2 miliardy korun. A co je mimořádně významné, průměrné cílové částce chybí jen několik málo tisíc korun ke zdolání hranice 300 tisíc (291,8 tisíc korun). Celkový počet smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky uzavřených za pět měsíců roku 2007 již dosáhl hodnoty 134 603. V meziročním srovnání to znamená nárůst o 9,6 procenta. Ještě důležitější je však skutečnost, že meziročně výrazně vzrostla celková cílová částka těchto smluv, nárůst činí 21,2 procenta, a to při celkovém objemu cílové částky 37,1 miliardy korun.

ČMSS je v České republice dlouhodobě největší a nejvýkonnější stavební spořitelnou.  I nadále je největším poskytovatelem úvěrů na bydlení obyvatelům. ČMSS nabízí přitažlivé úrokové podmínky včetně tarifu Atraktiv zaručujícího úvěr ze stavebního spoření se stálým nízkým ročním úrokem 3,7 procenta, a to až do úplného splacení půjčky.  Nárůsty v obchodních činnostech dokumentují vysokou výkonnost odbytové sítě ČMSS. Jejím základem je více než 2500 obchodních zástupců.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená