FinExpert.e15.cz

Česko bude mít centrální úřad práce


garling  |  17. 12. 2010 21:52

Neznám ! jediného člověka z nezaměstnaných kterému by úřad práce nějak k místu pomohl. Tudíž na to zaregistrování kvůli platbě sociálního a zdravotního stačí na každém úřadě 2 úřednice-a zbytek bez milosti vyhodit, jen vyžírají státní pokladnu.

 | 
karel  |  18. 12. 2010 08:30

No, jestli to není tím, že jste jeden z těch, co nikdy makat nebude.

 | 
karel  |  18. 12. 2010 08:34

A až si pro to zaregistrování budete nuset zajet kus cesty (kontaktní místa budou pouze v obcích 3. úrovně), tak budete mluvit jinak. To, že se pro klienty nic nezmění, totiž není pravda. Možná by paní redaktorka měla lépe a více číst.

 | 
zuzi  |  29. 03. 2011 19:20

pro klienty se nic nezmění........možná bude jiný systém,ale ÚP zůstávají na svých místech.....

 | 
garling  |  18. 12. 2010 15:01

Pro Karla: Pracuji téměř celý dosavadní život, ale opravdu neznám nikoho komu by PÚ pomohl nějak k pracovnímu místu...a ty rekvalifikace, job kluby a podobné nesmysly které stejně nikomu nic nedají to jsou jednoznačně vyhozené peníze, státní i ty unijní. Příteli ty jsi asi nikdy nebyl na uřadu práce se ani podívat, na to "zničující" pracovní tempo za velmi slušný plat. Můj názor na PÚ byl, je a navždy bude negativní, když práce není tak není a žádný úřad to nezachrání. Na závěr-nejsem z Prahy ale z kraje z druhou nejvyšší nezaměstnaností v ČR.

 | 
karel  |  18. 12. 2010 16:59

Úřad práce znám velmi dobře. 10 let jsem tam pracoval. Moc dobře vím, co se na ÚP děje a jak to tam funguje. Odešel jsem, protože mě přestalo bavit pracovat za almužnu s tím "materiálem", který je tam evidován. Přestalo mě bavit nechat si nadávat, nechat si na sebe křičet a nechat si vyhrožovat soudem kvůli "dyskrymynácii". 75 % procent uchazečů prostě nikdy pracovat nebude. Asi by sis měl udělat představu o tom, jak "slušné" platy úředníci berou. A to pracovní temto? Můžeš si zkusit vyřídit za 9 hodin 60 klientů. Takže nic nemluv o "zničujícím" tempu. Nic o tom nevíš. Já osobně znám plno lidí, kterým úřad práce práci zajistil. Jo a tvrdit, že rekvalifikace a job kluby jsou nesmysly a nikomu nepomohou, může pouze člověk, který nemá ponětí ani zkušenosti s prací s lidmi. Ani já nejsem z Prahy. Jsem ze severu a nezaměstnanost tady je stále vysoká. Tahle "reforma" zlikviduje vše, co se od roku 1991 vytvořilo. Na současných úřadech lidi propustí ale na krajích a v Praze (kde bude sídlo) budou muset počet zaměstnanců zvýšit, protože jinak by vše zkolabovalo. Takže se nic neušetří, nula od nuly pojde. Panu "ministrovi" se podařil opravdu pořádný "kousek".

 | 
garling  |  18. 12. 2010 21:46

A těch 60klientů je každý den?To je snad pokud je mi známo jen nárazově při různých okolnostech. A 9h prac.doba je každý den? Jinak na úřadech práce těžko makají za 10t čistého jako v některých soukromých firmách. A tohle vím naprosto přesně. Jak může uřad prace někomu najít práci když žádná není? Leda tak nějakou nárazovku ale to problém neřeší. Normální, stabilní zaměstnání nenabídnou protože prostě tohle přes úřady nejde, nebo ano ale jen formálně, at se splní nějaké stupidní nařízení. Mám známeho, středoškolák, 45let a sám dnes říká že si může jít koupit provaz, kam ho pošlou - pokud pošlou - tak je to již dávno obsazené. Příteli ty! toho víš hodně málo, realita je mnohem tvrdší to mi věř! A že většina nezaměstnaných nechce dělat je blbost až do nebe, CHTĚJÍ ale není kde.

 | 
karel  |  19. 12. 2010 08:09

No, hlavně že ty toho víš hodně, že? Až budeš mít 10 praxe na ÚP, tak budeš taky vědět, jak "moc" chtějí lidé pracovat. Ano, oni chtějí, ale jakmile dostanou doporučenku tak jsou honem nemocní, nebo tu práci nemohou dělat ze zdravotních důvodů. A těch, kteří opravdu chtějí pracovat je fakt málo. A ti potom doplácí právě na to, že se musíš zabývat i nemakačenkama, takže ti na ty práce chtivé zbývá málo času - viz tvůj známý - "pokud ho pošlou". 60 klientů během dlouhého dne, tj. pondělí a středa. V úterý a čtvrtek "jenom" 40. No a v pátek se musí udělat to, co se nestihne od pondělka do čtvrtka. I za 10t čistého se dělá. Ale i 15t je málo vzhledem k tomu, co si musí člověk nechat líbit. Jedna moje známá, která dosud pracuje na ÚP si ani nemůže dovolit jít marodit, přestože je nemocná. Proč? Protože by jinak neměla na zaplacení nájmu. A to těmto lidem che vláda ještě sebrat 10 %. Divil by ses, s jak vysokými platy chodí do evidence lidé ze soukromých firem. Další diskuze nemá cenu, protože prostě podle tebe se všichni na úřadech práce flákají a jsou k ničemu. Máš pouze svojí pravdu a jiné argumenty v potaz nebereš. Ono je vždycky jednoušší pouze nadávat, než se pokusit podívat se na problém z druhé strany. Dneska je opravdu "módní" úředníkům nadávat. A páni a dámy od novin se v tom přímo vyžívají. Ale bez těch úředníků by se stát zhroutil.

 | 
garling  |  19. 12. 2010 08:37

Ale nezhroutil!!!bez těch co jsou na úřadech práce určitě ne. Jsou pro to co dělají zcela zbyteční! Ostatní nevím. Mám 2kamarádky které na úřadě práce dělají, proto toho vím dost. Ani jedna z nich nejde s platem- čistým! pod 15tisíc, a ani tak neznám! žádného státního úředníka který by pod tyto peníze dělal, jsou placeni-vzhledem k jejich vytížení - královsky!!!chodím tam dost často, takže vidím - ano, skončily prázdniny a týden se nezastavili pod náporem lidí, zavřeli firmu a 2dny to samé, ale jinak se tvým argumentům můžu jen pousmát. Takže ne 10% ale 25!! snížit plat, úřady práce zredukovat na polovinu a úředníky samozřejmě také - at zkusí co je to žít z nuzné podpory a HLEDAT si práci. Oni to totiž na těch svých teplých místečkách nikdy nepochopí, na školeních jim tlučou do hlavy jen teorii ale v praxi je to úplně někde jinde. A jinak myslíš si že jako osvč můžu jít marodit, nebo že mi někdo proplatí dovolenou?Nebo 8hod a padla? Ty toho chlapče víš hodně málo jak to chodí!!!

 | 
karel  |  19. 12. 2010 09:07

 | 
Vlasta P.  |  20. 12. 2010 07:55

Přestože se moc často diskuzí neúčastním, musela jsem reagovat. Došla jsem totiž k názoru, že pan garling ty své pohádky myslí vážně. Vážený pane, vzhledem k tomu, že zcela evidentně vše víte, vše znáte, všemu rozumíte a máte zcela jasnou představu o tom, kdo je zbytečný, kdo nic nedělá, koho propustit a jaký úřad zrušit, měl byste seknout se svojí živností a jít do politiky. Proč? Protože za vašeho vedení by se stát konečně dostal ze srabu. Takového člověka prostě v čele státu nutně potřebujeme. A teď vážně. Jste zcela nepochybně zapšklý jedinec, který prostě závidí. Kdo vám brání najít si taky nějaké "teplé" místečko na úřadě za hodně peněz a málo práce? Buď je to vaše nedostatečné vzdělání nebo neschopnost. Už jste si někdy zkusil práci na nějakém státním úřadě nebo městském úřadu? Tak si to nejdřív zkuste a pak se podělte o své dojmy. Možná tam nevydržíte ani jeden den a rupnou vám nervy hned po prvním jednání s "nepřizpůsobivým".

 | 
garling  |  20. 12. 2010 20:40

Za ty prachy v teplíčku a klídku by mi určitě neruply. To je zajímavé jak si všichni úředníci myslí že jsou nepostradatelní....NEJSOU!!!!! Za svým názorem že konkrétně na úřadech práce stačí polovina lidí si stojím, mám k tomu zcela objektivní důvody a zkušenosti lidí kteří pracákem prošli mě v tom zcela jednoznačně utvrzují. Milá Vlasto, já znám lidi, středoškoláky, celý život!! pracovali, žádní flákači! a dnes po propuštění se nechytají nikde, ve 40 je už pro zaměstnavatele člověk starý. Těch pár "NEPŘISPŮSOBIVÝCH" kterými se oháníte na tom nic nemění. Budete se divit, znám i pár SLUŠNÝCH romů kteří hledají práci už roky, marně!!! Práce prostě není ani pro ty vystudované, natož pro někoho jiného!!!!!

 | 
garling  |  20. 12. 2010 20:49

Předpokládám že také sedíte na nějakém zbytečném místě vytvořeném státní byrokracií..a jen tak mimo téma, zkusila jste se někdy živit sama, starat se sama o sebe? -asi ne? Nevydržela byste to ani týden!!!! Státní korýtko se holt musí obhajovat za každou cenu že? Nedivím se, takovou jistotu jako státní úředníci v tomhle státě nemá asi nikdo. Kdyby existovala nějaká petice tak vám za tenhle názor seženu tolik podpisů že je budete číst celý příští rok.

 | 
Vlasta P.  |  21. 12. 2010 07:17

Vaše myšlenkové pochody jsou opravdu směšné. Znovu se ptám, kdo vás nutí být OSVČ? Proč to děláte, když je to tak hrozný? Baví vás, dělat ze sebe pořád chudáka živnostníka? Ano baví, to abyste mohl druhé pomlouvat.

 | 
Vlasta P.  |  21. 12. 2010 08:09

A protože nejsem jako vy, na vaši otázku odpovím. Ano, jsem státní zaměstnanec. Ale i kdyby mé místo zrušili, půjdu pracovat do firmy manžela. On je také podnikatel. A nikdy ze sebe nedělal chudáka.

 | 
garling  |  21. 12. 2010 09:11

1. Nevím o tom že bych ze sebe dělal chudáka, pouze tvrdím že konkrétně úřady práce jsou zbytečné v tom rozsahu v jakém nyní existují. 2. Myslíte že ty korýtka na státních úřadech by se našli pro všechny? asi těžko,proto jsem tak jako mnoho jiných osvč, před tím jsem pracoval ve firmě, zanikla a další místo bohužel. 3. Tleskám každému ministrovi který se do redukce - nejen PÚ!! - pustí. Protože těch darmožroutů je opravdu už víc než dost a byrokracie katastrofální. Já mám bohaté zkušenosti z běžného života a ne jen úsudky z pohledů z okna dobře vytopené kanceláře, víme? 4. No možná..kdyby jste o ten flek přišla a váš manžel nebyl ten kdo vás zaměstná, a musela byste projít tím úřadem práce, a HLADAT SI SAMA NĚJAKÉ ZAMĚSTNÁNÍ, tak byste mluvila úplně jinak.Tomu pevně věřím...

 | 
Vlasta P.  |  21. 12. 2010 11:13

Karel měl pravdu, nemá vůbec smysl s vámi diskutovat, protože jste DEMAGOG. Je mi jasné, že vaše EGO bude muset mít poslední příspěvek. Jak je libo. Sbohem.

 | 
garling  |  21. 12. 2010 12:50

Nejsem demagog. ale vím svoje. A Vám se nedivím, ani nikomu kdo si obhajuje své teplé místečko kde se nepředře, za jisté státní penízky. Já bych asi nečinil jinak. Toť vše.

 | 
karel  |  22. 12. 2010 15:02

Potřebujete Chocholouška.

 | 
garling  |  22. 12. 2010 18:42

Pan Karlík měl také asi hodně kvalitní korýtko, malo muziky za hodně penízků...doufám že k tomu avizovanému omezení ZBYTEČNÝCH!!! PÚ opravdu dojde a to co nejdříve,pak by mohly přijít na řadu další nepostradatelné instituce, včetně nepostradatelných zaměstnanců v nich!

 | 
karel  |  22. 12. 2010 19:03

Musím vás zklamat, já už nejsem státní zaměstnanec. A moje korýtko vůbec nemůžete porovnávat se svým krmítkem. A protože mám dovlenou a vše na Vánoce připravené, napadlo mě, že bych s vámi ještě pohovořil, protože zcela určitě v budoucnosti využiju něco z vaší hluboké studnice znalostí a zkušeností.

 | 


Reakce pod tímto příspěvkem se již nevětví

karel  |  22. 12. 2010 19:06

Jo a prosím, doplňte si vzdělání, nemáme pracovní úřady ale úřady práce! Takže ne PÚ ale ÚP! A já zase doufám, že si stát pořádně posvítí na živnostníky a podnikatele, aby odváděli daně tak, jak mají. Již několikrát mi OSVČ nabídl cenu nižší, pokud nebudu chtít vystavit fakturu.

 | 
garling  |  23. 12. 2010 08:42

PÚ-ÚP, to je snad nepodstatné ne? Jinak kdybyste byl osvč, a ne povaleč za státní peníze kde mate vše jisté, a ještě hojně navíc, tak byste bez faktur dělal také, ono by vám totiž v té mizérii nic jiného nezbylo... Tak tedy naposledy, ne tedy PÚ ale ÚP ZREDUKOVAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1000x ANO.

 | 
karel  |  23. 12. 2010 10:23

Vy asi neumíte číst, že? Psal jsem, že ve státním již nepracuji!!!! A na OSVČ pořádné kontroly ať neokrádají stát na daních!!!!

 | 
Ivča  |  11. 01. 2011 23:06

Pokud tedy neznáš nikoho, kdo pracuje na úřadě práce za plat nižší než 15 tisíc, tak dovol, abych se ti představila. Jsem Ivana a pracuji již 12 let na úřadě práce v Mostě. Beru 12.115,- čistá ruka, tedy brala jsem, protože dnes mi dali nový platový výměr a snížili mi plat díky vládním úsporám o 700,- Kč a jako bonus nám zdražili stravenky o 8 Kč za kus. Jsem samoživitelka a do práce se vleču s bolavou nohou (uklouzla jsem na náledí), protože si nemohu dovolit marodit, neměla bych totiž další měsíc na nájem. Tímto příspěvkem si nestěžuji, jsem totiž ráda, že mám práci, protože tady u nás na Mostecku je největší nezaměstnanost v republice a dobře vím, že je spousta lidí, co jsou na tom podstatně hůř, než já.

 | 
garling  |  14. 01. 2011 08:32

Já vám to neberu, je to možné, rozpětí na Úřadech je těch 12-17 čistého měsíčně, samozřejmě že všichni neberou stejně. Nicméně-tady za 12 čistého dělají chlapi u stavebních firem-a to je ještě plat dobrý, někteří mají plus minus 10, v každém počasí, sociální zázemí nulové, čůrat chodí za roh, a stravenky? Co to je? A myslíte že se můžou jít flákat na nemocenskou? A 8hodinová pracovní doba?, to ani omylem.

 | 
Zuzi  |  29. 03. 2011 19:21

Moje řeč , svatá pravda ve všem

 | 
novák  |  26. 01. 2011 19:36

a kde vemou lidi peníze jezdit takovvé dálky na up

 | 
Zuzi  |  29. 03. 2011 19:18

úřady práce zůstávají tam kde jsou ,pouze nebudou patřit pod okresy,ale každý ÚP bude spadat pod kraj do kterého patřííí ...lidi no stressss kvůli dojíždění není nutný............... a boj mezi státními úředníky a zbytkem občanů nemá smysl.............jinak státní zaměstnanci fandíííííííííííím lidi v Česku se neumí na úřadech absolutně chovat,,, úředníci jsou jen pi,,ku,,,a jiné chuťovky,které mi ani nestojí za to zveřejňovat,ale jen se zavřou dveře,,,už letí do práce ..na černo,,,,tak snad se s novým ÚP bude dělat více kontrol u zaměstnavatelů a bude se řešit více nelegální práce........jo a ještě závist je hrozná věc.................

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená