FinExpert.e15.cz

ČESKÉ DRÁHY: Výluka na trati 270 v úseku Moravičany – Červenka

Z důvodu realizace nutných modernizačních prací na železniční trati číslo 270 v úseku Moravičany – Červenka (Olomouc – Zábřeh na Moravě) se bude konat od 15. března do 16. dubna 2007 částečná výluka železniční dopravy, která výrazně ovlivní provoz vlaků Českých drah. Druhá etapa výluky proběhne ve stejném úseku od 3. května do 11. června 2007 (termín může být ještě upraven). Investorem stavby je Správa železniční dopravní cesty, státní organice a práce jsou součástí dokončení modernizace železničního koridoru mezi Prahou a Olomoucí. 

Při výluce budou přijata rozsáhlá opatření v osobní dopravě, která jsou zavedena z důvodu snížení kapacity tratě (provoz bude probíhat pouze po jedné traťové koleji). Nejdůležitější omezení vlaků osobní dopravy:

  • vybrané regionální osobní vlaky budou v úseku Mohelnice – Červenka a zpět nahrazeny autobusy
  • vybrané spěšné vlaky (relace Olomouc – Jeseník a zpět) budou vedeny v úseku Olomouc hl.n. – Ruda nad Moravou odkloněny přes Uničov (mimo Zábřeh na Moravě), přípoje z/do Zábřehu na Moravě mezi odklonovými (Olomouc hl.n. – Bludov – Jeseník a zpět) a náhradními vlaky (Zábřeh n.M. – Bludov a zpět) je vždy zajištěno ve stanici Bludov
  • vlaky R 905 a 909 rychlíky (relace Brno / Olomouc hl.n. – Jeseník) jsou v úseku Olomouc hl.n. – Ruda nad Moravou odkloněny přes Uničov (mimo Zábřeh na Moravě), přípoje z/do Zábřehu na Moravě mezi odklonovými (Brno hl.n. / Olomouc hl.n. – Bludov – Jeseník a zpět) a náhradními vlaky (Zábřeh n.M. – Bludov a zpět) je vždy zajištěno ve stanici Bludov
  • vybrané rychlíky budou zastavovat ve stanicích Lukavice na Moravě, Mohelnice, Moravičany a Červenka
  • spoje SC Pendolino, EuroCity a InterCity; stejně jako další dálkové spoje (s výjimkou vyjmenovaných) ve směru Praha – Olomouc a zpět budou úsekem projíždět i během výluky

Je nutné očekávat zpoždění vlaků, které přes tento výlukový úsek jedou a s tím ohledem doporučujeme i plánovat cestu a věnovat zvýšenou pozornost aktuálnímu jízdnímu řádu daných spojů.

České dráhy se omlouvají všem cestujícím za nepříjemnosti způsobené výlukou. Celé výlukové opatření je uveřejněno na stránce www.cd.cz/vyluky.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená