FinExpert.e15.cz

ČESKÉ DRÁHY: Provoz vlaků na Silvestra a Nový rok

V pondělí 31. prosince budou jezdit spoje Českých drah jako v pracovní dny, po osmnácté hodině pak bude postupně provoz regionálních i některých dálkových vlaků utlumen. V úterý 1. ledna pojedou vlaky podle nedělních jízdních řádů, bude ale částečně slabší ranní provoz.

Většina regionálních vlaků, která jede po šesté hodině večer, má v jízdním řádu poznámku, že nejede na Silvestra. Týká se to spojů v celé České republice. Nepojede v tuto dobu ani řada vnitrostátních rychlíků či vlaků InterCity, poslední pendolino z Prahy do Ostravy odjede už v 15:23.

Výjimku tvoří noční mezinárodní rychlíky a vlaky EuroNight do Německa, Polska i na Slovensko, které jedou bez omezení i v noci z 31. prosince na 1. ledna.

Ráno 1. ledna nejedou některé regionální vlaky v brzkých ranních hodinách, klasický nedělní provoz začne mezi šestou a sedmou hodinou ráno.

Všichni cestující získají veškeré potřebné informace o svých spojích 24 hodin denně v kontaktním centru Českých drah na lince 840 112 113.

Všem cestujícím doporučujeme pro návrat z novoročních a silvestrovských oslav nákup jízdenek přes internet a nebo po telefonu. Je tak možné koupit jízdenky na všechny rychlíky, expresy a vlaky IC, EC a SC, celkem jde o 527 spojů. Kromě vlaků SuperCity získá cestující k internetové a telefonické jízdence vždy zdarma také místenku.

 

Přes internet je možné jízdenky koupit v eShopu Českých drah na adrese www.eshop.cd.cz, nezbytná je platební karta, kterou je možné platit za nákup na internetu. Jízdenku cestující dostane emailem, který si vytiskne a rovnou s tímto emailem nastoupí do vlaku, aniž by musel k pokladně.

Po telefonu je možné koupit jízdenky v kontaktním centru Českých drah na lince 840 112 113, která je dostupná 24 hodin denně ve třech světových jazycích.

Postup je obdobný jako při nákupu přes internet, platba proběhne platební kartou a cestující si může vybrat, zda si jízdenku vyzvedne v pokladně na nádraží, nebo mu ji operátor odešle elektronickou poštou. Za nákup přes telefon se platí jednorázový poplatek 100 Kč. Při nákupu například pěti jízdenek je tak každá dražší o 20 Kč, cestující ale zároveň ušetří 30 Kč za každou místenku.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená