FinExpert.e15.cz

ČESKÉ DRÁHY nasadily do pravidelného provozu dvě sériové jednotky Regionova v Moravskoslezském kraji

Motorová jednotka Regionova se stává pojízdným propagačním nástrojem zajímavostí Moravskoslezského kraje; Moravskoslezský kraj je desátým krajem, kde sériové Regionovy jezdí.

Dvě sériové motorové jednotky Regionova (řada 814-914) nasadily dnes České dráhy do pravidelného provozu v Moravskoslezském kraji. Jiří Kolář, náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu, přímo ve stanici Nový Jičín město symbolicky předal částečně nízkopodlažní motorovou jednotku Regionova (v Moravskoslezském kraji jsou nasazena vozidla s pořadovými čísly 020 a 021) zástupcům Moravskoslezského kraje.

Jednotky Regionova budou v Moravskoslezském kraji nasazeny v prvopočátku na tratích Nový Jičín - Suchdol nad Odrou a Studénka - Bílovec. Tyto tratě byly vyhodnoceny jako nejlépe odpovídající využitelnosti těchto vozidel.

České dráhy již nasadily do provozu téměř dvacítku částečně nízkopodlažních jednotek Regionova –Moravskoslezský kraj je již desátým krajem (po krajích Zlínském, Karlovarském, Královehradeckém, Olomouckém, Jihomoravském, Plzeňském, Ústeckém, Pardubickém a Vysočina), kde byly sériové jednotky Regionova nasazeny. V průběhu roku 2007 nasadí České dráhy do provozu také třívozovou verzi jednotek Regionova. Ta bude složena ze dvou motorových vozů a jednoho vloženého s nízkopodlažním nástupem. Zvýší se tak nejen přepravní kapacita, ale i dále zlepší jízdní vlastnosti vlaku. Cena jedné jednotky Regionova je přibližně 20 milionů Kč, oproti podobným vozidlům zahraniční provenience je tak její cena přibližně čtvrtinová.   

Regionova jako „vlajková motorová jednotka“  Moravskoslezského kraje         

České dráhy neuvedly do provozu pouze nový vlak. Součástí je také ucelený koncept propagace kraje, turistického ruchu a ekologické železniční dopravy nazvaný Regionovou Vaším krajem.

„Ve spolupráci s jednotlivými kraji využijeme jednotky Regionova jako pojízdný marketingový nástroj – jednoznačně svázaný s krajem, ve kterém vozí své cestující. Kromě již zavedeného názvu Regionova tak jednotky dostávají navíc do vínku přívlastek s názvem kraje, logo příslušného kraje a interiér doplní informační plochy s informacemi zajímavými nejen pro turisty a návštěvníky,“ říká o konceptu Regionovu Vaším krajem Jiří Kolář, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu. České dráhy tak krajům vedle zajištění regionální dopravy nabídnou další přidanou hodnotu – zaměřenou jednoznačně na podporu turistického ruchu.

V návaznosti na to i dnes předané jednotky Regionova již byly označeny logotypem Moravskoslezského kraje včetně oficiálních internetových stránek Moravskoslezského kraje www.kr-moravskoslezsky.cz a jejich název doplněn na Moravskoslezská Regionova. Interiér a exteriéry doplnily následující prvky, které jsou standardem také při dodávkách dalších souprav:

  • Logotyp Regionova byl doplněn na Moravskoslezská Regionova
  • Na skříň motorového vozu byl umístěn logotyp Moravskoslezského kraje a adresa oficiálních internetových stránek kraje. 
  • Interiér motorové jednotky bude vybaven stojany a rámečky pro informační materiály o zajímavostech Moravskoslezského kraje. Do nich je možné umístit jak propagační letáčky, tak například mapu a další informační materiály.
  • Jednotky budou osazeny prodejními automaty pro prodej cestovních dokladů.

České dráhy takto ve spolupráci s jednotlivými kraji vybaví a upraví všechny jednotky, které letos mají být nasazeny do provozu. Obdobné koncepty jsou úspěšně využívány v zahraničí, například ve Spolkové republice Německo, kde je veřejnost takto jednoznačně motivována k ekologicky šetrnému cestování vlakem.

Motorové jednotky Regionova jsou vhodným řešením, které v rámci finančních podmínek železnice v České republice přináší možnost rychlého zvýšení komfortu cestování na lokálních a regionálních tratích. Přispívají k tomu také ve srovnání s jinými obdobnými vozidly pro regionální tratě (například z provenience západoevropských výrobců) nesrovnatelně nižší (přibližně čtvrtinové) pořizovací náklady, a to při nabídce cestovního komfortu a technologií odpovídajícím standardům EU.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená