FinExpert.e15.cz

ČESKÉ DRÁHY: Internetové jízdenky do zahraničí stále zlevňují

Od začátku prázdnin jich cestující koupili na 2500.

Cena nových internetových jízdenek do zahraničí je stále nižší. Zatímco cesta z Prahy do Berlína přišla cestující na začátku roku na 768 korun, v současnosti zaplatí o 77 korun méně. Jízdné do zahraničí klesá díky silné koruně, a to i přes její mírné oslabení na konci července.

Od začátku července si cestující koupili skoro 2500 eTiketů do Německa, Rakouska a Maďarska v celkové hodnotě přes 1,3 milionu korun. Včetně internetových jízdenek do Německa, prodaných od ledna do června, pak České dráhy prodaly více než 3600 jízdenek za 2,3 milionu Kč.

Jízdenky eTiket je možné koupit pro následující trasy:

Rakousko

  • Praha – Vídeň19 EUR
  • Praha – Linec19 EUR
  • Praha – Štýrský Hradec (Graz)19 EUR
  • Brno – Vídeň9 EUR

Maďarsko

  • Praha / Brno – Budapešť19 EUR

Německo

  • Praha – Berlín29 EUR
  • Brno – Berlín39 EUR
  • Brno – Drážďany29 EUR

Praha – Berlín

Internetová jízdenka do Berlína stála při svém zavedení v lednu letošního roku 768 korun. Díky silné koruně za ni teď zaplatí cestující 691 korun, tedy o 10 % méně. Cena jízdenky nejvýrazněji poklesla v průběhu června – o 29 korun.

Klepněte pro větší obrázek

Praha – Vídeň

V polovině června si cestující mohli pořídit internetovou jízdenku do Vídně za 475 korun, první den platnosti mohl být nejdříve 1. červenec. Na začátku srpna stála tato jízdenka 453 korun, tedy o 5 % méně.

Klepněte pro větší obrázek


Maďarsko

Internetové jízdenky je možné koupit také do Maďarska. I tady se cena jízdenek snížila. Cena jízdenky z Prahy do Budapešti se během července snížila ze 468 na 453 korun.

Klepněte pro větší obrázek

Jízdenky eTiket do zahraničí

Levné jízdenky do Drážďan a Berlína se prodávají na eShopu Českých drah a přes telefon na lince Kontaktního centra ČD 840 112 113 od ledna letošního roku. Od července je možné pořídit jízdenky také do vybraných měst v Rakousku a Maďarsku. Základní jízdné je určeno v eurech a tato cena se nemění. Cena v korunách je ale díky silné koruně nižší.

Nabídky platí na všechny přímé vlaky EuroCity a v ceně má zákazník automaticky zdarma rezervaci místa. V internetovém prodeji jsou navíc i výhodné jízdenky do nočních rychlíků na Slovensko.

Na tyto jízdenky je možné do vlaku přistoupit i během cesty, například do Budapešti tak není nezbytně nutné jet za 453 Kč (19 EUR) jen z Prahy, ale mohou tuto nabídku využít i cestující z Kolína, Pardubic, České Třebové nebo třeba z Brna.

Uvedené nabídky platí pro jeden směr cesty, nákup jízdenky je možný výhradně přes internet nebo telefonicky, a to nejdříve 2 měsíce a nejpozději 3 dny před uskutečněním cesty. Jízdenky je možné zakoupit buď jako jednosměrné nebo zpáteční – vždy s místem odjezdu v České republice. Počet míst v jednotlivých spojích je omezen, celkem takto ČD do všech nabízených destinací každý den nabídnou přes 1000 jízdenek.

Jak nakoupit jízdenky

„Nákup je velmi jednoduchý a probíhá podobně jako internetový nákup letenek či dalšího zboží. K realizaci transakce buď postačí pouze platební karta umožňující dle podmínek vydavatelské banky nákup na internetu (MasterCard, Visa, Visa Electron), nebopři nákupu přes telefon jakákoli platební karta – včetně American Express – akceptovaná na běžných platebních terminálech ve stanicích ČD. Nákup přes telefon je přitom po dobu prázdninových měsíců zcela osvobozen od servisního poplatku 100 Kč. Celková cena nákupu přes internet a telefon se tak neliší,“ říká Aleš Ondrůj, ředitel Odboru marketingu ČD.

Cestující si jízdenku doma nebo v práci rovnou vytiskne, v případě telefonické transakce mu operátor nabídne, jestli si přejete TeleTiket zaslat e-mailem, nebo si ho vyzvednete na pokladně v některé ze 40 určených stanic. Zákazník tak vůbec nemusí před odjezdem na nádraží k pokladně.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená