FinExpert.e15.cz

České akcie: další maxima

Během února si naše burza polepšila o 12 %!

Nasdaq Composite zaznamenal další ztrátový týden, tentokrát již v pořadí šestý, když si odepsal 0,4 % na 2029,8 bodu. Navíc podobně jako předminulý týden, i minulý týden končil pod 50denním jednoduchým klouzavým průměrem. Ve ztrátě skončil také tradiční Dow Jones index, který během minulého týdne poklesl o 0,3 % na 10 583,9 bodu.

Vítězem se tak stal index S&P 500 s přírůstkem 0,1 % na 1144,9 bodu. Kromě toho S&P 500 vyhrál i v bilanci za celý únor: +1%, následován indexem Dow +0,9 %.  Naopak indexu Nasdaq Composite se v únoru nedařilo: ztráta dosáhla 1,7 %. Jinými slovy, stále platí, že nejvýkonnějším indexem za letošek zůstává S&P 500 se ziskem 3 %.

+20 %
I když výsledek Nasdaqu z minulého týdne není optimistický, přesto se našly technologické tituly, kterým se dařilo; dobrá nálada se ale výrazněji nepřelila na celý trh. Jmenovitě akcie společnosti Ingram Micro v reakci na výsledky hospodaření za 4Q vystřelily o více než 20 %. Potěšil také Novellus Systems, který zvedl odhady na probíhající čtvrtletí.

Dalšího vývoje se dočkal souboj Oracle s PeopleSoftem. Plány Oraclu se pokouší zhatit ministerstvo spravedlnosti; akcie obou společností klesaly.

Z ekonomické fronty přicházely smíšené zprávy. Nejprve zklamala spotřebitelská důvěra podle Conference Board, aby později překvapila spotřebitelská důvěra podle University of Michigan. Podobně dopadl trh nemovitostí. Nepatrně horší byl trh práce, když nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti dosáhly 350 tis. vs. očekávání 345 tis. Býčí zprávy pak přicházely koncem týdne: zejména revize GDP za 4Q předčila odhady (4,1 % vs. 3,8 %) a lepší byl též únorový ukazatel Chicago PMI.

Na další várku ekonomických dat se můžeme těšit tento týden. Čekají nás ISM indexy a páteční report o stavu na trhu práce za únor; analytici předpokládají míru nezaměstnanosti 5,6 % a počet nově vytvořených míst 135 tis. Z firem bude důležitý výhled Intelu (v úterý).

Doma: rallye pokračuje
Poslední únorový týden zavládla na tuzemské burze opět nákupní horečka. Index PX 50 si připsal 3,1 % na 774,3 bodu; navíc fantastický je výsledek za celý únor: +11,9 %. V minulých dnech nákupní pokyny okupovaly většinu SPADových titulů, výjimkou byla Erste Bank a České radiokomunikace. Nejvíce posílil Český Telecom (+5,9 %), Unipetrol (+5 %) a KB (+4,5 %). Investoři tak přijali kladně zveřejněné hospodářské výsledky.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená