FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: Zahájeny nové lety do Tbilisi a Rostova na Donu

České aerolinie od 24. dubna spojí Prahu s gruzínskou metropolí Tbilisi a ruským Rostovem na Donu, který leží na jihu evropské části Ruska. Linku do Tbilisi budou České aerolinie nabízet třikrát týdně, linku do Rostova zatím jednou týdně. Časy odletů vyhoví obchodníkům na jejich služebních cestách ze západu Evropy do Gruzie nebo na jih Ruska i gruzínským a ruským turistům směřujícím do České republiky.

„Pro České aerolinie představuje spojení s Tbilisi a Rostovem na Donu další významné body v síti, které navíc leží ve velmi perspektivní oblasti mezi Černým a Kaspickým mořem,“ řekl k novým linkám viceprezident pro marketing a vývoj produktu Českých aerolinií Petr Pištělák. Kromě dvou nových spojení Prahy s Tbilisi a Rostovem na Donu nabízejí České aerolinie v této oblasti lety do hlavního města sousední Arménie Jerevanu, a to pětkrát týdně nebo ve spolupráci s ruským Aeroflotem také do jihoruského Omsku. „Pro cestující z Gruzie bude nová linka představovat jediné přímé spojení této země s Prahou. Také na jihu evropské části Ruska jde o první přímé spojení s Českou republikou. Kromě cesty do Prahy se cestujícím z oblasti mezi Černým a Kaspickým mořem navíc otevře možnost přestupu na návaznou síť linek Českých aerolinií, a to převážně po západní Evropě, ale také do severní Ameriky,“ uvedl Petr Pištělák.

Letový řád nové linky do Tbilisi

Z Prahy do Tbilisi bude letadlo Airbus A319 startovat v úterý, čtvrtek a sobotu vždy v 21:40 a v Tbilisi přistane po 3,5 hodinách letu díky časovému posunu následující den ve 3:05 místního času. Zpět do Prahy se vydá ve 4:05 a v Praze přistane v 5:55 místního času.

Letový řád nové linky do Rostova na Donu

Další Airbus A319 bude z Prahy do Rostova startovat v sobotu vždy ve 21:55 a v Rostově přistane po třech hodinách letu díky časovému posunu následující den ve 3:00 ráno místního času. Zpět do Prahy se letadlo vydá v neděli ve 4:45 a v Praze přistane v 6:00 místního času.

Kromě nových spojení do Tbilisi a Rostova na Donu zahájily České aerolinie koncem března lety do francouzského Štrasburku. Další novinkou bude spojení do syrského Damašku od 30. dubna,kazašské Almaty od 1. května a Heraklionu na Krétě od 30. května. V době platnosti letního letového řádu nabízejí České aerolinie spojení do 135 destinací ve 43 zemích světa.

Tbilisi

Tbilisi je hlavním městem Gruzie, leží v centrální části země na řece Kura. Má 1,4 milionu obyvatel. Tbilisi bylo založeno v 5. století, oblast však byla osídlena již dříve.

Rostov na Donu

Rostov na Donu leží na jihu evropské části Ruska u hranic s Ukrajinou. Je vzdáleno jen 50 km od Azovského moře. Má více než milion obyvatela je správním střediskem Rostovské oblasti. Město bylo založeno kolem roku 1750 a díky velkému dopravnímu ruchu na řece Donu doznalo velmi rychlého rozvoje.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená