FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: Plánují vánoční provoz

S blížícími se vánočními a novoročními svátky dojde v letovém řádu Českých aerolinií jako každoročně k operativním změnám. Do tradičně silných destinací budou posíleny linky dalšími letadly. Naopak méně žádané spoje budou ve svátečním období přechodně utlumeny. O štědrovečerní půlnoci bude na cestě šest letadel, Nový rok oslaví na palubě letadel Českých aerolinií cestující na lince do Tel Avivu a z New Yorku do Prahy.

Vánoční provoz začne 24. prosince v 17 hodin. Až do 26. prosince bude letový řád dočasně upraven podle poptávky cestujících. Letos budou posíleny konkrétně linky do ruské metropole Moskvy, dále do Petrohradu, Samary, Athén, Říma a Stockholmu. Naopak omezeny budou linky například do Beirútu, Rigy či Varšavy. O štědrovečerní půlnoci budou mít České aerolinie ve vzduchu celkem šest letadel, konkrétně to budou pravidelné linky do Larnacy, Tel Avivu, Jerevanu, Samary a Soluně, a také charterový spoj do egyptské Hurghady. Na Boží hod odstartuje poprvé nová charterová linka do středoamerického Salvadoru. Nový rok zase přivítají cestující na palubě letadel mířících z Prahy do izraelské metropole Tel Avivu a na lince z New Yorku do Prahy. 

Obecně platí, že největší poptávka po letenkách je na silně vytížených linkách vždy ve dnech před Štědrým dnem a následujícími dvěma vánočními svátky, dále pak ve dnech 27., 28., 29. a 30. prosince a v prvních dnech nového roku. 

Chartery Českých aerolinií během svátků přepraví české turisty především do egyptských letovisek. Kromě zmíněné Hurghady budou letadla Českých aerolinií přistávat také v Sharm el Sheikhu a Tabě. Klienty zahraničních cestovních kanceláří budou letadla naopak přepravovat do Prahy a to především z Řecka a Itálie. 

Vánoční atmosféra na paluby letadel Českých aerolinií vstoupila již počátkem prosince.

V probíhajícím adventním období se cestující mohou zaposlouchat do vánočních koled a vánoční tématikou jsou také dekorovány interiéry letadel. Standardní podhlavníky na opěradlech sedadel jsou nahrazeny podhlavníky s vánočními motivy, příborové sady u občerstvení jsou rovněž opatřeny vánočně laděnými ubrousky a čokoládovým překvapením.

 

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená