FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: Od května dojde k posílení leteckého provozu do Brna

České aerolinie posílí svůj pravidelný letecký provoz na trase mezi Prahou a Brnem. Od 5. května budou moci cestující kromě poledního a večerního letu z Prahy do Brna využít nově také pětkrát týdně dopolední let. Provoz autobusů mezi Prahou a Brnem zůstane zachován v rozsahu dvou jízd denně.

Nová linka bude cestujícím k dispozici ve všední dny. Z Prahy bude letadlo ATR 42 pro 46 cestujících startovat v 9:15 hodin a v Brně přistane v 10:00. Zpět do Prahy se bude vracet v 10:25 a v Praze přistane v 11:10 hodin. Kromě toho budou cestující i nadále moci využívat letecké spojení s odletem z Prahy denně ve 14:25 a z Brna v 15:40 a večerní linku, která z Prahy startuje denně kromě soboty v 21:55 a zpět se vrací následující den s odletem z Brna v 5:15 hodin.Po zavedení nového spojení se počet leteckých spojení mezi Prahoua Brnem zvýší ze současných 13 na 18 letů týdně. České aerolinie navíc uvažují o dalším posílení leteckého provozu do Brna až na čtyři frekvence denně.

„Jižní Morava je velmi významným regionem. České aerolinie posílením leteckého provozuo třetí frekvenci chtějí cestujícím z této oblasti nabídnout možnost dostat se komfortním způsobem do Evropy linkami Českých aerolinií přes Prahu,“ řekl k zavedení nové linky ředitel obchodu ČR Českých aerolinií Michal Kasal. Informovanost cestujících z moravských regionůo nabídce vnitrostátních letů z Prahy do Brna, ale také Ostravy má zvýšit připravovaná reklamní kampaň. V moravském regionálním tisku a na internetu se s ní cestující budou setkávat celý květen.

Nové dopolední letecké spojení umožní cestujícím využít v Praze přestup na řadu návazných letů po celé Evropě. Linka slouží především přepravě cestujících z Moravy, kteří pokračují návaznými lety Českých aerolinií. Celkem letecké spojení mezi Prahou a Brnem využilo v loňském roce 32 700 cestujících, což je meziroční zvýšení o více než 21 procent. Dalších24 200 cestujících využilo autobusovou přepravu Českých aerolinií.

Cestující Českých aerolinií mají nově parkování na letišti v Brně zdarma

Cestující, kteří z Brna poletí některou z pravidelných linek Českých aerolinií, budou moci od1. května využít parkování před terminálem brněnského letiště zdarma. Pokud chtějí možnost parkování zdarma využít, je nutné, aby před odletem z Brna s parkovacím lístkem kontaktovali přepážku Českých aerolinií na letišti.

Nová kancelář na letišti

Od začátku dubna najdou cestující kancelář v Brně v nových komfortních prostorách přímo na letišti v Brně - Tuřanech. Kromě lepší dostupnosti a výrazně širší provozní doby je hlavním přínosem přesunu kanceláře na letiště možnost zajištění servisu cestujícím například v případě provozních změn. Z tohoto pohledu již cestující měli možnost výhody přesunu kancelářea všech pracovníků z centra na letiště ocenit například v době, kdy kvůli mlze v Praze musela být do Brna odkloněna řada letů. Design nové kanceláře je laděn do korporátních barev Českých aerolinií – bílé s červenými a šedými doplňky.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená