FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: Nový letový simulátor získal certifikaci Úřadu pro civilní letectví

České aerolinie (ČSA) získaly certifikaci na provoz nového letového simulátoru A320 od Úřadu pro civilní letectví České republiky (ÚCL). Simulátor, který je přesnou kopií pilotního prostoru letounů řady Airbus A319, A320 a A321, firma obdržela v rámci dodávky dvanácti nových střednětraťových letadel, která vzešla z poptávkového řízení v říjnu 2004. Simulátor bude sloužit k výcviku pilotů ČSA, ale i zahraničních leteckých společností.

„Současný výcvik dopravních pilotů si nelze představit bez využívání sofistikovaných syntetických výcvikových zařízení. Piloti nejnovějších Airbusů A320 Českých aerolinií museli dosud cestovat za výcvikem na letové simulátory do Toulouse, Londýna, Madridu a Tunisu. To představovalo značné náklady a snižovalo jejich využití pro vlastní létání,“ uvedl k zahájení provozu simulátoru kpt. Miloš Kvapil, ředitel Výcviku posádek letadel.

Výrobcem letového simulátoru je britsko-francouzská firma Thales. Vysoce kvalitní vizuální systém dodala americko-britská firma Rockwell-Collins. Dokonalý dojem skutečného letu je zajištěn pohybem celého zařízení v šesti osách. Simulátor je ovládán instruktorem pomocí dvou dotykových obrazovek, na nichž lze nastavit libovolný režim letu, jakékoli počasí, okolní provoz letadel a dvacet vybraných letišť jako například letiště ve Frankfurtu, Paříži, Milaně, Insbrucku nebo v Praze. Pro cvičení mimořádných situací je možné navodit i veliký počet závad.

České aerolinie v současnosti disponují dvěma plně letovými, tedy pohyblivými, simulátory pro výcvik pilotů (Boeing 737 a Airbus 320). Navíc mají k dispozici letový simulátor pro letouny ATR, trenažér pro nácvik normálních a mimořádných situací pro palubní průvodčí a několik speciálních trenažérů – například pro postupy pilotů v kokpitu nebo pro nácvik hašení skutečného požáru v uzavřeném prostoru. V průběhu letošního roku by Výcvikové středisko ČSA mělo získat také pohyblivý kabinový trenažér A320, který bude sloužit pro výcvik palubních průvodčích.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená