FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: Nové barvy již nese 16 letounů Českých aerolinií

Nové barvy, které České aerolinie představily právě před rokem, již nese 16 z 50 letadel flotily českého národního dopravce.

Jen v letošním roce bylo do nového livery v rámci plánované revize přestříkáno celkem deset letounů, naposledy letoun Boeing B737-400. Změny vizuálu se ale provádějí až v době plánovaných revizí tak, aby přechod na novou vizuální podobu společnosti minimalizoval dodatečné náklady. Na pražském letišti již novou značku nesou prodejní místa, prostory odbavení i jednotlivé gaty. Nový vzhled postupně získávají také prodejní místa v ČR i v zahraničí.

Nový design Českých aerolinií přispívá k omlazení značky, která lépe podtrhuje moderní a dynamický charakter společnosti. Právě před rokem společnost představila své nové logo a nové zbarvení letadel. Celá flotila Českých aerolinií by měla být v novém zbarvení v roce 2012 a jen v letošním roce nový design ozdobil deset letounů. Lak na letadlech je nutné pravidelně měnit zhruba po pěti letech, nové barvy tak letouny postupně získávají v rámci pravidelně plánované údržby. Stejným způsobem společnost mění logo i ve všech budovách, obchodních zastoupeních a prodejních kancelářích. V rámci postupného přechodu na nový vizuální styl již od začátku roku 2007 používají zaměstnanci také nové uniformy.

Změny vzhledu jsou postupně zaváděny také na zahraničních zastoupeních. Od 1. září se v nových barvách představilo zastoupení v Bratislavě. Dosud prošla rekonstrukcí spojenou se zavedením nových korporátních barev největší prodejna Českých aerolinií v Praze, zastoupení v Brně, Římě, Oslu, Bruselu, Rostovu na Donu a Varšavě. V dohledné době se chystají úpravy prodejních míst v Sofii a Kyjevě, v příštím roce také v Karlových Varech a Záhřebu.

Nový design Českých aerolinií přispěl k omlazení značky, která lépe podtrhuje moderní a dynamický charakter společnosti.Jak vyplynulo z průzkumů, omlazené logo s názvem Czech Airlines je navíc lépe srozumitelné pro zahraniční klienty, kteří tvoří 80% zákazníků společnosti. Ti si naopak spojovali starou verzi loga s obdobím před rokem 1989. České aerolinie nejsou zdaleka jedinou společností, která přistupuje ke změně korporátní identity. Postupným rebrandingem prošel nedávno například americký dopravce Delta Air Lines či ruský Aeroflot.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená