FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: Linka do Petrohradu slaví 40 let existence

Linka Českých aerolinií z Prahy do Petrohradu oslaví zítra čtyřicáté výročí. Poprvé tehdejší Československé aerolinie letěly do tehdejšího Leningradu 3. června 1968. Staly se tak jednou z prvních zahraničních společností, které přímé lety do Petrohradu nabízely.

V současnosti České aerolinie létají do Petrohradu čtyřikrát týdně z Prahy a jednou týdně z Karlových Varů. Na linky nasazují své nejmodernější letouny Airbus A320 pro 162 cestujících, které trasu z Prahy do Petrohradu uletí za 2:25 hodin.

Vloni využilo spojení do Petrohradu více než 52 000 cestujících, což byl meziroční nárůst o dvě procenta. Na růstu se podílelo zavedení nového letu mezi Petrohradem a Karlovými Vary, který od 30. června loňského roku spojuje tato dvě města jednou týdně. Mezi Prahou a Petrohradem uskutečnily v roce 2007 České aerolinie 232 letů a mezi Petrohradem a Karlovými Vary dalších 27 letů.

Nabídka spojení Českých aerolinií do Ruska

České aerolinie nyní nabízejí z Prahy přímé lety do pěti ruských měst. Kromě Petrohradu létají do Moskvy, Samary, Jekatěrinburgu a od konce letošního dubna také do Rostova na Donu. Do Moskvy a Petrohradu cestující stále častěji využívají také přímý spoj z Karlových Varů. V současnosti České aerolinie provozují mezi Českou republikou a Ruskem 33 letů týdně.

Loni cestovalo linkami Českých aerolinií mezi Českou republikou a Ruskou federací téměř 315 000 cestujících. Meziročně se jejich počet zvýšil o více než 13 procent. Největší zájem byl o linku mezi Prahou a Moskvou. V letošním roce České aerolinie očekávají ještě větší zvýšení poptávky.

Rusko je pro České aerolinie velmi významným trhem. Proto na linky do Ruské federace nasazují České aerolinie prioritně své nejnovější letouny Airbus A320, které nabízejí cestujícím nejvyšší komfort. Náročná ruská klientela může využívat vysokou úroveň služeb Business třídy. Cestující na letech z Ruska mají obvykle zvláštní požadavky na catering, preferují tradiční českou kuchyni.

Letový řád linek mezi ČR a Petrohradem

České aerolinie v době platnosti letního letového řádu, tedy od 30. března do 25. října, nabízejí do Petrohradu čtyři spojení týdně z Prahy s odletem v úterý, čtvrtek, pátek a neděli vždy v 11:30. Do Petrohradu letadlo přilétá 15:55 místního času. Zpět do Prahy se letadlo z Petrohradu vydá stejné dny v 16:40 a v Praze přistane v 17:15 hodin. Z Karlových Varů mohou cestující využít přímý let v sobotu v 12:55, který v Petrohradu přistane v 17:10. Zpět startuje z Petrohradu vždy v sobotu v 17:55 a v Karlových Varech přistane v sobotu v 18:15 hodin. Kromě těchto spojení mohou cestující Českých aerolinií v rámci code-sharové spolupráce s Aeroflotem využít další tři lety týdně z Prahy do Petrohradu a zpět.

Spojení z Petrohradu do České republiky využívá především ruská klientela ke svým obchodním nebo turistickým cestám. Praha a Karlovy Vary patří k nejčastějším cílům ruských turistů v České republice. Letů mohou využít také čeští obchodníci nebo turisté k cestám do druhého největšího města Ruska. Město na Něvě jim nabízí nepřeberné množství turistických zajímavostí, jako je Petrodvorec, Carskoje Selo s Jantarovou komnatou, Petropavlovská pevnost, Ermitáž, Něvský prospekt, ale také legendární křižník Aurora.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená