FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: Internetové odbavení ČSA využilo za první měsíc 5 000 cestujících

Odbavení prostřednictvím internetových stránek Českých aerolinií (ČSA) využilo za první měsíc ve zkušebním provozu služby 5000 cestujících, což je v souladu s očekáváním firmy. Zájem o službu se v posledních dnech velmi rychle zvyšuje. ČSA předpokládají, že do jednoho roku se podíl internetového odbavení bude pohybovat na úrovni 20 procent všech cestujících. ČSA zavedly možnost odbavení prostřednictvím internetové stránky www.czechairlines.com 18. června 2007 v rámci pilotního provozu zatím pro všechny lety z Prahy, Paříže a Amsterdamu.
 
Se službou odbavení přes internet neboli internet check-in si mohou cestující z pohodlí svého domova nebo kanceláře vybrat místo v letadle a vytisknout svou palubní vstupenku. Po příchodu na letiště již nemusejí k odbavovací přepážce, ale procházejí přímo k pasové a bezpečnostní kontrole. Na letiště tak mohou přijít později a to nejméně 35 minut před odletem.

Internetové odbavení mohou využít i cestující se zavazadly. Po příchodu na letiště je odevzdají u speciální přepážky označené „Baggage drop-off“ a dále pokračují rovnou na pasovou a bezpečnostní kontrolu. Služba je určena pro všechny cestující ČSA, kteří mají elektronickou letenku. Elektronické letenky tvoří v současnosti zhruba 70 procent celkového prodeje ČSA.

V první fázi je internet check-in dostupný pro lety, které nabízejí ČSA z letiště v Praze, Charles De Gaulle v Paříži a Schiphol v Amsterdamu. Tyto destinace jsou pro ČSA prioritní z pohledu poskytovaných služeb i počtu cestujících. K Praze, Paříži a Amsterdamu se ale v nejbližší době připojí další destinace, kde bude internetové odbavení možné.

Kromě internetového odbavení České aerolinie od poloviny června zjednodušily také možnost nákupu letenek přes internetový rezervační systém. Výrazně se tak zkrátil proces rezervace, stránky rezervačního systému jsou mnohem přehlednější a jednodušší pro uživatele. Již ve druhém kroku rezervace se cestující dozví celkovou cenu nabízené letenky bez poplatků. Typ letenky a cenovou úroveň si cestující může  vybrat z pěti cenových balíčků, které mu systém nabídne. Novou grafickou podobu dostaly také internetové stránky. Další zlepšení internetové nabídky ČSA vůči zákazníkům bude následovat ještě v letošním roce.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená