FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: Další nový letoun ve flotile

Další nový letoun Airbus A320 v barvách Českých aerolinií (ČSA) přistál v Praze v pátek v pozdních večerních hodinách. Na svůj první let s cestujícími vyrazil nový stroj dnes ráno do Londýna na letiště Stansted. Celkem již letos ČSA obdržely čtyři nové letouny a tři loni. Poslední z nových letadel v letošním roce dodá Airbus Českým aeroliniím tento týden. Nové letouny Airbus A320/A319, které v letošním roce omladí flotilu Českých aerolinií, zvýší pohodlí cestujících při letech zejména na evropských linkách.

Nové stroje klientům ČSA nabízejí komfortnější cestování v podobě prostornějších a širších rozměrů kabiny a větších úložných prostor pro zavazadla nad sedadly. Cestující mají k dispozici moderní palubní komunikační technologie. ČSA nasazují nová střednětraťová letadla především na linky, po kterých je ze strany cestujících nejvyšší poptávka. Jde například o spojení Prahy s Moskvou, Paříží, Madridem, nebo Bruselem.

„Ve flotile ČSA pro střední tratě k dnešnímu dni létá 11 letounů Airbus 320/319 nové generace. Cestující si nové letouny oblíbili a vítají větší pohodlí, které jim prostornější kabina, větší úložné prostory a nový systém zábavy na palubách nabízí,“ řekl viceprezident pro marketing a vývoj produktu Petr Pištělák. Nové letouny jsou vybaveny moderním systémem zábavy, který umožňuje cestujícím sledovat na obrazovkách nejen krátké filmy, ale také bezpečnostní instruktáž a pohyblivou mapu, na které mohou cestující v průběhu celého letu sledovat, kde se momentálně letadlo nachází, v jaké výšce letí a kdy dorazí do cílové destinace.

První tři nová letadla rodiny Airbus A320 ČSA získaly vloni (3x A320), letos jich firma obdrží celkem pět (3x A320 a 2x A319). V roce 2008 Airbus S.A.S. dodá Českým aeroliniím poslední čtyři letouny (4x A319) z dvanácti strojů, které vzešly z poptávkového řízení v říjnu 2004. Nové Airbusy nahradí stávající letadla typu Boeing 737, která společnost po ukončení operativního leasingu v dubnu a v květnu letošního roku postupně vrátí pronajímateli.

Pokračování obnovy střednětraťové flotily umožnilo prodloužení garance na financování nákupu nových letadel Airbus A320/319, kterou Českým aeroliniím počátkem února udělily evropské exportní a kreditní agentury (ECA’s). Rozhodly tak na základě prezentace dosavadních výsledků společnosti v loňském roce a schváleného business plánu na rok 2007 připraveného novým vedením, který počítá s růstem výnosů a dalším omezením nákladů.

Nové letouny

Nová letadla ČSA pořídily v uspořádání pro dvě třídy – Business a Economy class. Nabízejí místa pro 162 cestujících. Jsou poháněny motory vyráběnými konsorciem CFM International S.A. Letouny mají o 1 200 km větší dolet než stroje stávající střednětraťové flotily ČSA  a oproti letadlům Boeing 737 klasické generace jsou o zhruba pět procent rychlejší. Provoz Airbusu A320/319 je velmi ekonomický díky nižší spotřebě paliva, nižším nákladům na údržbu a lepším výkonům na krátkých letištních drahách. Provoz A320/319 je rovněž ekologicky „čistší“, tj. splňuje přísnější hlukové a emisní normy a nabízí podstatně vyšší možné zatížení.

Airbus A320

Klepněte pro větší obrázek

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená