FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: ČSA pokřtily čtyři nová letadla

České aerolinie pokřtily čtyři nové letouny Airbus A319, které převzaly v letošním roce.

Na slavnostním večeru v hangáru na pražském letišti stroje získaly jména českých řek: Vltava, Labe, Dyje a Odra. Při ceremoniálu, kterého se zúčastnili významní hosté z leteckého odvětví i společenského života, České aerolinie současně oslavily 85. výročí svého založení a 90. výročí Československého letectví, které připadají na letošní rok.

Čtyři pokřtěná letadla jsou poslední z dodávky 12 nových strojů, které společnost získala v průběhu let 2006 – 2008. České aerolinie jejich křtem symbolicky završily první fázi modernizace střednětraťové flotily. Kromě 12 zcela nových letadel si již v roce 2005 společnost pronajala dva letouny Airbus A320 a dva charterové speciály Airbus A321. V barvách Českých aerolinií nyní létá celkem 16 letadel Airbus rodiny A320 nové generace.

Modernizace flotily Českých aerolinií tím ale nekončí. V příštím roce by společnost měla v rámci pronájmu získat jeden letoun Airbus A319 a o rok později další letoun tohoto typu. Navíc koncem loňského roku se České aerolinie rozhodly využít výhodné opce plynoucí z kupní smlouvy se společností Airbus a rezervovaly si osm letounů Airbus A319 s termínem dodání v období let 2011 - 2012.

Investice do letadel = Investice do budoucnosti Českých aerolinií

Od roku 2006 investovaly České aerolinie do nových letadel deset miliard korun. Ročně se investice do obnovy letadlového parku pohybují zhruba na úrovni 1,8 miliardy. V modernizaci flotily bude společnost pokračovat i v následujících letech. Rozvojová strategie počítá do roku 2013 s dalšími investicemi do letadel v objemu osmi miliard korun.

„Modernizace střednětraťových letadel, která tvoří páteř flotily Českých aerolinií, je pro společnost prioritní,“ řekl prezident Českých aerolinií Radomír Lašák. „Právě moderní konkurenceschopná letadla jsou totiž tím, co spolu s kvalitní nabídkou služeb na palubě i v průběhu celého přepravního procesu, výhodně postaveným letovým řádem a kvalitním personálem dává Českým aeroliniím konkurenční výhodu,“ dodal Radomír Lašák.

Díky obměně současného typu Boeing 737 ve flotile modernějšími stroji nové generace A320/319 dochází postupně k unifikaci flotily Českých aerolinií, což výrazně snižuje náklady na údržbu i samotný provoz. Nové letouny mají o 1200 km větší dolet než stroje stávající střednětraťové flotily Českých aerolinií a oproti letadlům Boeing 737 klasické generace jsou

o zhruba pět procent rychlejší. Provoz Airbusu A320/319 je velmi ekonomický díky nižší spotřebě paliva a tudíž i ekologičtější. V roce 2012 by Airbusy rodiny A320 měly tvořit zhruba polovinu celé flotily Českých aerolinií. Průměrné stáří letadel pro střední tratě by mělo v roce 2012 dosáhnout zhruba sedmi let.

Airbusy A320 a A319, tedy své nejmodernější stroje, nasazují České aerolinie na prioritní tratě jako je spojení Prahy a Bruselu, Barcelony, Madridu, Amsterdamu, Frankfurtu, Düsseldorfu, Milána, ale také Oděsy, Sofie, Rigy či Samary. Letadla létají také do nových destinací, které České aerolinie zavedly v roce 2008, jako jsou například Tbilisi, Rostov na Donu nebo Damašek.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená