FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: Cestující podporují český paralympijský tým

Členové věrnostního programu Českých aerolinií OK Plus věnovali za pět let na zvláštní účet Českému paralympijskému výboru více než 1,5 milionu mil, které mohou handicapovaní sportovci proměnit na bonusové letenky. Využít je mohou například k přepravě do dějiště nadcházející letní paralympiády v čínském Pekingu.

Speciální účet založily České aerolinie v roce 2003 a členové věrnostního programu OK Plus na něj mohou věnovat část mil, které získají za proletěné letenky.

Téměř 1,5 milionu mil, které jsou nyní na speciálním účtu, představuje řádově několik desítek bonusových letenek. Záleží na vybrané cílové destinaci, například pro získání bonusové letenky na linku Praha – Řím je potřeba 20 000 mil, do vzdálenějších destinací v Evropě pak 30 000 mil a do Severní Ameriky 50 000 mil. Bonusové letenky výměnou za nalétané míle je možné použít i na linky v rámci letecké aliance SkyTeam. Ta po nedávném vstupu společnosti China Southern Airlines nabízí spoje do 841 destinací ve 162 zemích včetně letů do dějiště letní paralympiády do čínského Pekingu.

„Právě pro cesty na letní paralympiádu v Pekingu šetří Český paralympijský výbor věnované míle,“ řekl výkonný předseda Českého paralympijského výboru František Janouch. Více než 1,5 milionu mil, které zatím věnovali členové programu OK Plus, je možné směnit za 18 letenek v ekonomické třídě do dějiště letní paralympiády, která se bude konat od 6. do 17. září 2008 v čínské metropoli. Charitavní akce na podporu českých paralympioniků v rámci programu OK Plus však dál pokračuje a počet věnovaných mil nejspíše dále poroste.

OK Plus

Věrnostní program Českých aerolinií OK Plus existuje již 15 let. České aerolinie tak mají jeden z nejstarších věrnostních programů mezi leteckými společnostmi v Evropě. OK Plus Českých aerolinií je navíc propojen s věrnostními programy ostatních dopravců sdružených v alianci SkyTeam a umožňuje tak cestujícím sbírat míle nebo čerpat bonusové letenky na celé síti aliance. V současnosti OK Plus registruje asi 280 000 aktivních členů a patří mezi nejprestižnější věrnostní programy v České republice s mezinárodní působností.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená