FinExpert.e15.cz

České aerolinie budou nabízet pravidelnou čistě nákladní linku

České aerolinie budou poprvé ve své historii nabízet pravidelnou čistě nákladní dálkovou linku. Ve spolupráci se společností Emirates SkyCargo budou nabízet větší část kapacity nákladního letounu Boeing 747-200F na lince Praha – Dubaj – Hong Kong a zpět. Letadlo spojí Prahu s Hong Kongem přes Dubaj v první fázi jednou týdně. V Praze bude přistávat vždy v pátek večer ve 20:05, zpět se bude vracet v sobotu v 6:00 ráno. Poprvé v Praze přistane letadlo v pátek 9. listopadu. 

„Pro České aerolinie je toto první čistě nákladní dálková linka. S nabídkou tohoto produktu se nám otevírají zajímavé možnosti, nabídneme nové destinace v Asii. Výrazně se nám tak zvýší příjmy z carga přepravy,“ uvedl viceprezident pro prodej Českých aerolinií Petr Řehák.  

České aerolinie zajistí vytížení více než poloviční kapacity obřího letadla. Zbývající část budou naplňovat Emirates, kterým se takto otevírá možnost spojení zbytku jejich sítě s Prahou přes hub v Dubaji. Možnost přepravy zboží budou České aerolinie nabízet svým tradičním obchodním partnerům.  

Viceprezident Emirates pro nákladní přepravu Hiran Perera k novému nákladnímu spojení řekl: „Jsme potěšeni codesharovou spoluprací s Českými aeroliniemi, díky níž budeme moci nabízet našim zákazníkům v České republice přímá spojení cargo letadly do dvou strategicky důležitých měst – Dubaje a Hong Kongu. České obchodníky můžeme ujistit, že jejich vývozní a dovozní zásilky budou rychle a pohodlně navazovat na naši rozsáhlou síť ve Východní Asii, Austrálii, na Indickém subkontinentu, Středním východě a v Africe.“ 

České aerolinie zajišťují v současné době nákladní přepravu zboží a pošty prostřednictvím dokládky do nákladního prostoru vlastních osobních letadel, využívají také kamiony a nyní nově čistě nákladní letadlo. Podíl přepravovaného nákladu nicméně zdaleka nenaplňuje kapacitu cargo terminálu na letišti Ruzyně, která činí zhruba 100 tisíc tun ročně. Nová spolupráce s Emirates SkyCargo představuje pro České aerolinie přepravu přibližně 6000 tun ročního objemu. Celková nákladní přeprava Českých aerolinií se tímto zvýší o čtvrtinu.

 

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená