FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: Aliance SkyTeam se rozrostla o další členy

SkyTeam podepsal smlouvy s Air Europa, Copa Airlines a Kenya Airways.

Globální letecká aliance SkyTeam dnes podepsala se třemi leteckými společnostmi - Air Europa (Španělsko), Copa Airlines (Panama) a Kenya Airways (Keňa) - smlouvy, které signalizují, že se tito přepravci připravují na získání statutu tzv. asociovaných (přidružených) členů aliance. Smlouvy představují formální krok v procesu připojení leteckých společností a definují úsilí přepravců o splnění standardů, které jim umožní přijetí mezi asociované členy.

„Program pro členské aerolinie SkyTeamu jasně ilustruje strategii rozvoje globální sítě aliance se zvláštním důrazem na určité klíčové trhy,“ řekl Dominique Patry, předseda řídícího výboru SkyTeamu a viceprezident pro Mezinárodní záležitosti a aliance Air France. „Air Europa, Copa a Kenya Airways poskytnou zákazníkům aliance SkyTeam přístup k dalším 25 destinacím.“

Dnes se na třech kontinentech uskutečnily oficiální podpisy. Každou z kandidátských aerolinií doprovázel příslušný člen aliance SkyTeam, který podporuje a zároveň koordinuje vstup kandidáta do aliance a je tzv. sponzorem. 

Podpisem příslušné smlouvy se každý kandidát na asociované členství v alianci zavazuje ke splnění předem určených požadavků v provozní oblasti, informačních technologiích nebo produktech. Po splnění těchto požadavků a na základě provedeného auditu musí pak každý kandidát získat formální schválení Řídícího výboru a teprve poté se stává oficiálním  asociovaným členem SkyTeamu.

Po úspěšném završení výše popsaného procesu, získají cestující, kteří letí se společnostmi Air Europa, Copa Airlines a Kenya Airways, stejné výhody jako u členských aerolinií, tedy harmonizované programy pro stálé cestující, společné lety a lepší přístup do salonků leteckých společností. Oproti plnoprávným členům aliance SkyTeam se přidružení členové aliance nebudou moci bezprostředně podílet na strategickém rozhodování v rámci aliance.

Air Europa – Madrid

Ceremonie, která se uskutečnila v Madridu, se zúčastnili Juan José Hidalgo, výkonný prezident společnosti Globalia, mateřské společnosti přepravce Air Europa, Maria-Jose Hidalgo, generální ředitel Air Europa, Patrick Alexandre, výkonný viceprezident Mezinárodní obchodní divize Air France a Dominique Patry.

„Zařazení společnosti Air Europa do programu pro členské aerolinie je klíčovou fází rozvoje našich aerolinií. Jako člen globální aliance budeme moci výrazně rozšířit svou globální nabídku s většími příležitostmi k cestování pro zákazníky partnerských společností aliance  SkyTeam,“ řekl Juan-Jose Hidalgo. 

„Program pro členské aerolinie nám umožní rozšířit naši globální nabídku zákazníkům prostřednictvím dalšího zlepšování našich služeb a frekvencí,“ dodal Patrick Alexandre. „Růst naší aliance poskytuje globálním obchodním pasažérům ještě další možnosti plánování cest a dosažení příslušných destinací s kvalitními přepravci.“ 

Copa Airlines – Panama City

V Panama City podepsal za společnost Copa smlouvu Jorge García, viceprezident pro obchodní záležitosti. Doprovázel ho Tim Cassady, výkonný ředitel pro rozvoj aliance ve společnosti Continental Airlines, která podporuje vstup společnosti Copa do aliance SkyTeam. 

„Spojení s aliancí SkyTeam podpoří růst společnosti Copa, což umožní většímu počtu cestujících snadný přístup a využívání naší rozsáhlé sítě v rámci Latinské Ameriky,“ řekl  Pedro Heilbron, generální ředitel Copa Airlines.  „Těšíme se na šíření značky SkyTeam v Latinské Americe, zatímco naši cestující budou profitovat z lepší dosažitelnosti globálních destinací a bezproblémového cestování s partnerskými aeroliniemi aliance SkyTeam.“

„Připojení uzlu Panama City společnosti Copa do systému aliance SkyTeam výrazně rozšiřuje rozsah provozu aliance v Latinské Americe,“ dodal Tim Cassady.

Kenya Airways - Nairobi

V Nairobi vedl akt podpisu Titus Naikuni, generální ředitel společnosti Kenya Airways a Hans de Roos, Senior Viceprezident pro aliance v KLM Royal Dutch Airlines.

„Společnost Kenya Airways rozšiřuje síť aliance SkyTeam na důležitý trh,“ řekl Hans de Roos. „Zastoupení v Africe bude pro alianci představovat výhodu, protože cestující z a do této oblasti budou mít možnost využívat více návazných spojení a výhod v rámci aliance SkyTeam.“

Titus Naikuni, generální ředitel společnost Kenya Airways, dodal: „Pro společnost Kenya Airways bude nespornou výhodou odbornost a služby všech dopravců aliance SkyTeam a to včetně většího globálního uznání.“ 

Kdo je SkyTeam

SkyTeam je globální aliance leteckých společností sdružující deset členů včetně  společností Aeroflot, Aeroméxico, Air France, Alitalia, Continental Airlines, České aerolinie, Delta Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines, Korean Air a Northwest Airlines. Prostřednictvím jedné z nejrozsáhlejších sítí na světě nabízí aliance SkyTeam 373 milionům svých každoročních cestujících celosvětový systém téměř 15 000 letů denně do 728 destinací. V roce 2006 zvolili čtenáři časopisu Global Traveler Magazine alianci SkyTeam už podruhé po sobě Nejlepší leteckou aliancí. Navštivte webové stránky aliance SkyTeam na adrese www.skyteam.com

Air Europa

S flotilou 37 letadel obsluhuje společnost Air Europa každoročně více než devět milionů cestujících a létá do 44 destinací v 15 zemích (letní letový řád 2007) včetně destinací po celém Španělsku, západní Evropě i měst v severní Africe a Latinské Americe. Navštivte webové stránky společnosti Air Europa na adrese www.aireuropa.com.

Copa Airlines

S flotilou čítající 30 letadel nabízí společnost Copa Airlines v současnosti 110 každodenních pravidelných letů do 36 destinací v 21 zemích v Severní, Střední a Jižní Ameriky a Karibiku. Dále poskytuje společnost  Copa Airlines svým pasažérům přístup k letům do více než 120 dalších mezinárodních destinací prostřednictvím společných letů se společností Continental Airlines a dalšími přepravci. Navštivte webové stránky společnosti Copa Airlines na adrese www.copaair.com.

Kenya Airways

S flotilou 21 letadel obsluhuje společnost Kenya Airways každoročně přes 2,5 milionu cestujících a létá do 38 destinací ve 30 zemích včetně měst po celé Africe či Amsterdamu, Paříže a Londýna, jakož i vybraných destinací v Asii včetně Dubaje, Bombaje, Kantonu, Hongkongu a Bangkoku.  Navštivte webové stránky společnosti  Kenya Airways na adrese www.kenya-airways.com.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená