FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEROLINIE: 11 nových linek v roce 2008

České aerolinie plánují zahájení šesti nových pravidelných a pěti charterových linek. Po delší době se tak síť Českých aerolinií opět rozroste. První novou linkou bude od začátku března spojení Prahy s francouzským Bordeaux s mezipřistáním v Mnichově. Společnost dále plánuje přímé lety do Damašku v Sýrii, Heraklionu na Krétě, největšího kazašského města Almaty, ruského Rostova na Donu a gruzínského hlavního města Tbilisi. V charterové přepravě přibude El Salvador a další čtyři linky do oblasti bývalé Jugoslávie, Itálie a Řecka.

“České aerolinie se po dvou letech restrukturalizace dostaly do takové kondice, že si mohou dovolit tak ekonomicky náročný krok, jakým je otevření linky do nové destinace. V roce 2008 plánujeme otevřít hned šest pravidelných linek,“ řekl viceprezident pro marketing a vývoj produktu Petr Pištělák.

V březnu krátce po zprovoznění nového přímého spojení do Bordeaux, by síť Českých aerolinií mělo doplnit přímé spojení z Prahy do Almaty. V dubnu se pak plánuje zahájení linek do Tbilisi, Rostova na Donu a Damašku a v květnu do Heraklionu.

Od příštího roku České aerolinie přicházejí také s novým modelem operování do Severní Ameriky. Do Spojených států amerických budou letadla stejně jako v letošním roce odlétat každý den na letiště JFK v New Yorku; pokračovat bude také codesharová spolupráce se společností Delta Air Lines z Prahy do Atlanty. Provoz do Kanady bude přizpůsoben rozhodující části cestujících, jejichž poptávka se koncentruje zejména na letní měsíce. České aerolinie proto přejdou na sezónní provoz pouze do destinace Toronto, kam se soustřeďuje větší zájem lokálních cestujících. Spojení s Torontem budou České aerolinie zajišťovat 3x týdně v období od června do října. S provozem do dnešní druhé kanadské destinace – Montrealu – České aerolinie na vlastních letadlech v současné době nepočítají.

Výrazně se zintenzivní provoz dálkových charterových linek v zimě, kdy kromě již tradičních letů na karibský ostrov Isla Margarita, kubánské Varadero, nebo například do Dominikánské republiky přibude letos ještě San Salvador a další čtyři linky do oblasti bývalé Jugoslávie, Itálie a Řecka. 

V příštím roce České aerolinie plánují posílit operování na krátkých tratích a to do destinací s větším potenciálem cestujících, kteří využívají letiště Praha jako přestupní bod k návazným letům dál v síti Českých aerolinií, jako jsou například destinace v Německu, na Slovensku, Balkáně a ve Skandinávii. Naopak linky, které tento potenciál nemají, budou redukovány, jako například spojení Praha – Vídeň, které je využíváno výhradně lokálními cestujícími, jejichž počet není dostatečný k udržení efektivního provozu.

Při otevírání nových destinací v roce 2008 České aerolinie poprvé v historii využily tržní data o letecké přepravě a poptávce cestujících po Evropě“ poznamenal Petr Pištělák. „U nově otevíraných linek je tak minimalizováno riziko neúspěchu,“ dodal.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená