FinExpert.e15.cz

ČESKÉ AEEROLINIE: Věrnostní program OK Plus slaví 15. výročí

Věrnostní program Českých aerolinií (ČSA) OK Plus oslaví v neděli 15. dubna 2007
15. výročí svého vzniku. ČSA tak mají jeden z nejstarších věrnostních programů mezi leteckými společnostmi v Evropě. OK Plus ČSA je navíc propojen s věrnostními programy dalších deseti dopravců sdružených v alianci SkyTeam a umožňuje tak cestujícím sbírat míle nebo čerpat bonusové letenky na celé síti aliance. V současnosti OK Plus registruje asi 215 000 aktivních členů a patří mezi nejprestižnější věrnostní programy v České republice s mezinárodní působností. Nejmladšímu současnému členovi programu jsou dva roky, nejstaršímu 97 let.

V rámci programu OK Plus je možné získávat míle za lety s ČSA, partnerskými leteckými společnostmi v rámci aliance SkyTeam, ale i za využití služeb neleteckých partnerů po celém světě. Mezi neletecké partnery patří mezinárodní autopůjčovny, hotelové řetězce, vydavatelé kreditních karet, telekomunikační společnosti, restaurace či obchodníci.

Získané míle lze využít na bonusové letenky a na řadu dalších odměn spojených s cestováním jako je například převedení ze třídy Economy do Business,  vstup do salónků ČSA na letištích, bezplatná nadváha zavazadla, vypůjčení auta nebo lekce na letovém simulátoru či let balónem Českých aerolinií. Členové programu OK Plus mohou za příslušný počet mil nebo úseků proletěných v jednom kalendářním roce získat také Stříbrnou nebo Zlatou kartu, která jim přináší další řadu nadstandardních výhod a pohodlí při cestování letadlem.

„Naše pravidelné cestující chceme oslovit kvalitou poskytovaných služeb s důrazem na pohodlí nejen při samotném letu, ale během všech fází cesty. Naší snahou je zajistit jim co nejpříjemnější a nejpohodlnější cestování,“ řekl k 15. výročí programu OK Plus viceprezident pro marketing a vývoj produktu Petr Pištělák.

Zajímavá NEJ… programu OK Plus

  • jeden z nejstarších věrnostních programů leteckých společností v Evropě
  • jeden z největších věrnostních programů v České republice
  • největší počet nasbíraných mil dosáhl 1 373 452, za něž si lze pořídit například 67 bonusových zpátečních letenek po Evropě nebo 27 bonusových zpátečních letenek do Severní Ameriky v ekonomické třídě
  • nejmladšímu členovi programu jsou 2 roky
  • nejvíce nasbíraných mil v roce 2006 u jednoho člena činil 545 996, z čehož 294 311 mil je za lety uskutečněné se SkyTeamem
  • nejdelší členství v programu je 13 let – od 8. března 1994 (před tímto datem platila jiná pravidla, účastníci se mohli přihlásit do programu poté, co proletěli 50 000 mil)
  • nejstaršímu účastníkovi programu je 97 let
  • největší počet mil na účtu (více než 1 milion mil) má celkem 5 členů programu

Cestující získávají za uskutečněné lety skutečný počet proletěných mil minimálně však 500 na vnitrostátních a 1000 mil na mezinárodních linkách. Dvojnásobný počet mil získávají cestující třídy Business. Bonusovou letenku lze získat již za 15 000 mil.

Pro každého nového člena je připraven vstupní bonus 2 000 mil a možnost načíst míle za lety s ČSA zpětně až 3 měsíce před datem přihlášení. Novinkou je bonus 1 000 mil za přechod na elektronickou formu zasílání výpisů z účtu. Od letošního roku ČSA také nabízejí možnost získání 2 000 mil za doporučení členství v programu OK Plus.

Program OK Plus umožňuje díky členství ČSA v alianci SkyTeam klientům sbírat míle nebo čerpat bonusové letenky na celé síti aliance, jejíchž deset členů nabízí lety do 728 destinací 142 zemí celého světa. V letošním roce by řady SkyTeamu měla rozšířit China Southern, což přinese další rozšíření sítě aliance. Kromě propojení OK Plus s věrnostním programem China Southern se plánuje i začlenění programů přidružených členů aliance - Kenya Airways, AirEurope a Copa Airlines. Členové programu tak budou moci získávat i využívat míle a benefity v dalších světových destinacích.

Kromě programu OK Plus, který je určen pro jednotlivce, nabízí ČSA podobný program také pro firemní zákazníky - OK Plus Corporate. Firmy tak mohou za lety svých zaměstnanců sbírat body na firemní účet a zaměstnanci, pokud jsou členy OK Plus, získají své míle na svůj osobní účet. Kombinace obou programů je tak pro klienty ideální. Velké firmy navíc mají s ČSA uzavřeny korporátní smlouvy a získávají podmínky ušité přímo na míru. Většinou využívají možnosti speciální zvýhodněné ceny na konkrétní vybrané destinace v síti ČSA.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená