FinExpert.e15.cz

Česká spořitelna zdražuje. Připlatíte si za výpisy

Se začátkem července jedna z našich největších bank zdražila některé poplatky, většina změn se týká cen za papírové výpisy.
Česká spořitelna zdražuje. Připlatíte si za výpisy

Banka o změnách informovala své klienty dopisem, ve kterém rovněž upozornila, že elektronické výpisy jsou zdarma. Ceník s novou výší poplatků najdete na webu banky.

Nově za papírový výpis poštou na adresu zaplatíte 30 Kč, týká se to jak Osobního konta ČS (dříve zdarma), tak Osobního účtu (dříve 25 Kč) i Běžného účtu v cizí měně (dříve 25 Kč), stejnou částku zaplatíte za výpis z kartového účtu (dříve 9,50 Kč). Za pravidelný výpis z kartového účtu na pobočce, za mimořádný výpis z kartového účtu na žádost klienta či za duplikát výpisu zaplatíte po 80 korunách. 

U výpisů pro majetkové účty investičních nástrojů si také připlatíte. U Přehledu portfolia nebo Výpisu ze samostatné evidence investičních nástrojů poštou po ČR dáte 30 Kč, mimo ČR 40 Kč a na pobočce vás to vyjde na 80 Kč. 

Nově banka zavádí poplatek za hazardní hry, sázení a loterie ve výši 20 Kč. Od 1. července 2016 současně nebude ČS umožňovat nezletilým držitelům platebních karet transakce u obchodníků nabízejících hazardní hry, sázení a loterii. Zákaz gamblingu mladistvých debetními kartami se týká kamenných i internetových obchodů.

Poplatek 30 korun zaplatíte za doručení PINu k platební kartě poštou. 

U kreditních karet banka zdražuje výběr hotovosti – v bankomatu ČS (Erste Group) zaplatíte nově 50 Kč, dosud 39 Kč. Za výběr kreditní kartou z bankomatu jiné banky dáte 80 Kč, předtím 49 Kč. 

Naopak banka zlevňuje potvrzení o složení prostředků na účtu – z 500 Kč plus 21 % DPH na 250 Kč plus 21 % DPH. Za zaslání karty do zahraničí nově zaplatíte 200 Kč namísto původních 3 000 Kč. 

Od srpna

Nová evropská regulace ztížila poskytování peněžních odměn klientům za používání kreditních karet. Proto od 1. srpna 2016 již nebude Česká spořitelna nabízet službu Odměna za platbu kreditní kartou. Díky tomu se ale některým majitelům Chytré karty sníží měsíční cena za kartu o 20 či 30 Kč.

Změny VOP

Kromě změny cen některých poplatků banka upravila i Všeobecné obchodní podmínky.

Nejpodstatnější změny ve Všeobecných obchodních podmínkách:

  1. 1. Servis 24 je nyní nově nazýván elektronické bankovnictví Servis 24. Zahrnuje nově nejen internetové bankovnictví, ale také všechny internetové a mobilní aplikace. Česká spořitelna zavádí také nové typy elektronických podpisů, které budete moci používat v komunikaci s bankou.
  2. 2. Banka zavádí tzv. bankovní identitu, pomocí které bude ověřovat vaši totožnost. Díky ní budete moci používat všechny aplikace elektronického bankovnictví a bankou podporované aplikace třetích stran.
  3. 3. Česká spořitelna upravila bezpečnostní pravidla pro využívání elektronického bankovnictví tak, aby bylo bezpečnější.
  4. 4. Doplnění informací, které nově vyžadují právní předpisy (např. informace o alternativních způsobech řešení spotřebitelských sporů nebo vyžadování prohlášení o daňové příslušnosti).
  5. 5. Zjednodušení některých postupů (např. již nebude povinné zřizování podpisového vzoru k účtu) a také je zjednodušena nabídka účtů a platebních služeb.
  6. 6. Zavedení nových služeb – např. platbu SEPA Direct Debit (inkasa v EUR) nebo možnost dát souhlas k inkasu příjemci platby.
Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

3. Česká spořitelna upravila bezpečnostní pravidla p...
Horník
5. 7. 2016, 17:46
V ČS má účet ten co si neváží peněz a chce mermomocí...
Karl von Hajaja
4. 7. 2016, 13:42

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená