FinExpert.e15.cz

Česká spořitelna založila "s Autoleasing"


Zája  |  28. 10. 2015 16:36

Dobrý den,

mám s touto společností čerstvé zkušenosti, proto si dovolím zde přidat taky komentář.

Udělal jsem velkou chybu, že jsem si nechal vytvořit úvěr přímo v autobazaru, který má zřejmě s touto společností nějakou smlouvu o poskytování výhradně úvěru od této společnosti, ale to až tak není podstatné, protože zase takový vliv autobazar na to nemá.

V první řadě je třeba říci, že jejich úvěr s RPSN 42,23% považuji za téměř lichvářský.

V druhé řadě při komunikaci s jejich zaměstnanci se nedá mluvit o tom, že bychom komunikovali s odborníky. Protože jsem byl po dojezdu z autobazaru, kdy jsem si mohl konečně v klidu prohlédnout smlouvy (celkem jsem asi podepisoval asi 20 různých smluv a dodatků, abych neměl nijak náladu vše pročítat), ihned rozhodnutý o převedení půjčky ke své bance, kde mám téměř 5násobně (!!!) nižší RPSN, chtěl jsem vědět některé informace. Místo abych se hned dověděl odpověď na svoji otázku, musel jsem napsat, jestli si už dotyčná ze mně dělá srandu. Poté mě hned druhý den volala - prej abychom si porozuměli (nevím, zřejmě odešla ze ZŠ ze sedmé třídy a pak hned zakotvila u této společnosti). Během týdne jsem si tedy převedl úvěr ke své bance, kde k tomu stačili dva papíry.(!!!) Když už jsme se konečně dohodli, volala mě jiná paní, která se chtěla dozvědět můj názor na jejich skvělou společnost, nespokojenost jsem vyjádřil a ihned zvěstoval, že už jsem peníze poslal. Ptala se mě, kde jsem přišel na zaslanou částku, vysvětlil jsem, že ze splátkového kalendáře (našel jsem ve smlouvách asi o 1000Kč vyšší částku, tak jsem radši poslal tu), kde to mají uvedené - nepřipočítal jsem jen splátku z toho měsíce. Tak mě informovala, abych poslal email a hezky poprosil, jestli vůbec můžu splatit dříve než je v kalendáři a že už budu platit jen to co tam chybí ze splátky předchozího měsíce. A že mi pošlou co ještě mám zaplatit. (Mj. byla tak hodná, že mi nabídla i slevu o tisíc a něco, abych neodcházel, což na společnostech miluju, za to bych trestal pokutama několik milionů, kde část by šla zákazníkovi!)

Tak jsem čekal, došel výpočet. Připočítali si pro jistotu ještě jednou administrativní náklady + splátku dalšího měsíce. Takže celý splátkový kalendář je jen jedna velká lež! Trestají Vás za to, že chcete vědět nějakou informaci a oni to jen protahují, protože vědí, že chcete od nich odejít. Ždímou stejně, jako nás ždíme Kalousek a spol.

V poslední řadě, co se týká následného předčasného splacení úvěru - nepochopil jsem, proč ve splátkovém kalendáři uvádějí - na řádku poslední zaplacené splátky - kolik zbývá doplatit, když si k tomu dopočítají následující splátku --> patrně další ze způsobů, jak si nakrást v našich zákonech povolenými způsoby. (Poslal jsem peníze napřed, což ale přeci nejde, nejprve musíte požádat společnost, abyste mohli předčasně splatit a v podstatě si za to ještě pěkně zaplatit a to 1% ze zbývající částky - poplatek z doby patrně Františka II.)

Závěrem tedy podotýkám, pokud chcete kupovat něco na úvěr: 1) pokud nemá společnost, u které nakupujete, deklarováno - a to spíš chtějte vidět na papíře, že je to bez navýšení, běž spíš dokterékoliv banky pro obyčejný úvěr - i ta nejdražší má několikanásobně menší RPSN než SAutoleasing 2) zjistěte si od koho vám společnost nabízí úvěr a zaručeně se vyhněte SAutoleasing 3) splátkovému kalendáři odSAutoleasing nevěřte, je to jen pouho pouhé hraní s čísly. 4) vždy poproste jestli byste svoje peníze mohli poslat napřed.

Společnosti SAutoleasing přeji jen málo zákazníků - nejlépe politiky, ty si nakradli, většina si udělala zákony pro takové, jako je tato společnost, tak ať je okrádají.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená