FinExpert.e15.cz

ČESKÁ SPOŘITELNA: Zahájena spolupráce se Správou NP a CHKO Šumava

Spolupráci zahájila Česká spořitelna a Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava.

Česká spořitelna v rámci své pomoci na likvidaci škod po orkánu Kyrill přispěje jednorázovou částkou jeden milion korun Národnímu parku Šumava na okamžitou a nejnutnější likvidaci následků orkánu. Česká spořitelna je připravena i k další vzájemné spolupráci na ozdravení Národního parku Šumava; včetně obnovy a rozšíření zařízení pro návštěvníky.

Ve dnech 18. až 20. ledna 2007 bylo území Národního parku Šumava postiženo větrnou kalamitou. V oblasti Churáňova byla naměřena rychlost větru 137 km/hod (18. 1. 2007 23.32, 250° - ZJZ směr). Nejhorší situace nastala v odpoledních a především nočních hodinách ve čtvrtek 18.ledna.2007. Následky větru jsou obrovské. Vlivem orkánu padly porosty v řádu statisíců kubických metrů dřeva. Mnohá kalamitní místa zůstávají stále nepřístupná. K nejpostiženějším místům Šumavy patří Borovoladsko a Prášilsko. 

Jako negativní faktor při řádění orkánu jednoznačně zapůsobil rozmoklý a podmáčený terén bez sněhu a s teplotami nad bodem mrazu. V dalších dnech může problémy způsobit sněžení, protože části porostů jsou narušené vichřicí a mohou se dále vyvracet a lámat. Sníh může také zkomplikovat uvolňování turistických cest. Jako prioritní správa parku pociťuje zajištění základní dostupnosti pro život obyvatel a přívodu energií, dále uvolnění lyžařských tras, zejména v okolí obcí. Právě pro tento účel může finanční dar České spořitelny pomoci.

Česká spořitelna přispívá v rámci celé ČR na likvidaci škod  po orkánu částkou 10 milionů Kč.  Rychlá finanční pomoc je určena na úklid škod obcím, městům a neziskovým organizacím. Obce, města a neziskové organizace mohou od České spořitelny získat nenávratný finanční dar na úklid škod v konkrétním místě nebo objektu. 

O dar se mohou přihlásit tak, že vyplní jednoduchý elektronický formulář, který je od středy 24. ledna 2007 k dispozici ke stažení na stránkách www.csas.cz.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená