FinExpert.e15.cz

Česká spořitelna vydává nově bezkontaktní kreditní karty

Praha, 18. února 2012

Česká spořitelna začala od 15. února 2013 vydávat bezkontaktní kreditní karty MasterCard - Odměna a World. Navazuje tak na vydávání bezkontaktních debetních karet Visa, kterých od října 2011 vydala již více než 600 tisíc. Klienti České spořitelny si od té doby bezkontaktní technologii velice oblíbili a provedli už téměř 3 miliony bezkontaktních transakcí v celkovém objemu více než 1 mld. Kč. Průměrná výše bezkontaktní transakce je 401 Kč.

„Bezkontaktní platba je nejrychlejší formou placení v obchodech, proto ji chceme umožnit i klientům, kteří mají naše kreditní karty,“ uvedl Miloslav Křečan, ředitel kartového centra České spořitelny. „Pracujeme na masivním rozšiřování bezkontaktní technologie a v tuto chvíli je již téměř pětina všech našich karet bezkontaktních. Jejich majitelé mohou využít přibližně 15 tisíc bezkontaktních terminálů, z nichž přibližně třetinu tvoří terminály České spořitelny,“ dodal Miloslav Křečan.

O novou bezkontaktní kreditní kartu může klient požádat v kterékoli pobočce České spořitelny, do 15. března 2013 navíc s mimořádnou odměnou za první nákup ve výši 500 Kč. Vydání a používání bezkontaktních kreditních karet Odměna a World je zdarma. Podmínky pro získání kreditní karty se nemění, stejně jako poplatky a postup při schvalování úvěrového rámce. Pokud již klient kreditní kartu u České spořitelny má, kartu s novou technologií získá v rámci pravidelné automatické výměny stávající kreditní karty.

Bezkontaktní platební karty umožňují platit rychle a pohodlně částky do 500 Kč bez nutnosti vkládat kartu do terminálu, zadávat PIN či podepisovat účet. Kartu stačí pouze přiložit ke čtečce terminálu a vyčkat na pípnutí. Bezkontaktně je možné platit i částky nad 500 Kč, je ovšem nutné zadat PIN. Předností těchto karet je především zkrácení čekací doby a zjednodušení nákupu. Platební proces je dokonce ještě rychlejší než platba v hotovosti. Díky tomu, že při bezkontaktním placení kartu nevydá klient vůbec z ruky, je celá transakce velmi bezpečná. Navíc v případě zneužití garantuje Česká spořitelna vrácení zneužitých peněz za bezkontaktní platby zpět na účet.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená