FinExpert.e15.cz

Česká spořitelna rozvíjí službu elektronické fakturace @FAKTURA 24 pro formát ISDOC

Česká spořitelna neustále pracuje na rozvoji služby @FAKTURA 24, která slouží k výměně faktur v elektronické podobě a zajišťuje jejich konverzi do požadovaných formátů. Firmy mohou zasílat a přijímat faktury v elektronické podobě prostřednictvím služby @FAKTURA 24 již od roku 2008. Od spuštění služby zpracovala Česká spořitelna téměř 400 tisíc transakcí a sama od svých dodavatelů přijala již více než 30 000 elektronických faktur, přičemž 75 % z nich tvořily faktury ve formátu ISDOC, tedy ve strukturovaném formátu pro elektronickou fakturaci v České republice. Tento formát exportů a přijímání elektronických faktur umožňuje vzájemnou komunikaci mezi podniky a institucemi, které používají odlišné systémy podporující formát ISDOC.

"Elektronická fakturace klientům přináší zrychlení, zjednodušení a zpřehlednění celého procesu vystavování a zpracování faktur, a tím i významnou úsporu nákladů. Papírová fakturace už je pomalu, ale jistě překonaná. V současné době přijímáme od svých dodavatelů již čtvrtinu všech faktur v elektronické podobě. I nadále hodláme zvyšovat podíl příchozích elektronických faktur, a to zejména ve formátu ISDOC," řekl Jan Jeřábek, ředitel odboru řízení obchodu České spořitelny.

Česká spořitelna již dříve umožňovala svým dodavatelům prostřednictvím služby @FAKTURA 24 zasílání faktur ve formátu ISDOC, přičemž nyní to nově umožňuje i v případě jednorázové fakturace, kdy je konverze z formátu ISDOC prováděna na základě faktury zaslané e-mailem. Česká spořitelna se od samého počátku podílela na vytváření společného formátu elektronické fakturace ISDOC a v roce 2008 byla mezi signatáři „Deklarace o společném postupu v oblasti elektronické fakturace v ČR“.

Díky službě @FAKTURA 24 mohou ve formátu ISDOC nově přijímat faktury mimo jiné i firemní zákazníci společností ČEZ a RWE. Česká spořitelna pro tyto společnosti zajišťuje datovou konverzi elektronických faktur nově i do formátu ISDOC prostřednictvím služby @FAKTURA 24. Zákazníci ČEZ a RWE s více odběry tak ocení úsporu nákladů spojenou s kontrolou vyúčtování a zpracováním faktur. Dalšími významnými firemními zákazníky služby @FAKTURA 24 jsou např. společnosti E.ON, Pragoplyn, Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava, a firemními příjemci faktur např. společnosti Veolia Voda či Správa železniční dopravní cesty.

@FAKTURA 24 je služba, která přináší podnikům a institucím bezpečnou výměnu elektronických faktur a výraznou úsporu času a nákladů v porovnání s klasickým zpracováním papírových faktur. Výstavci faktur mohou zasílat faktury i koncovým uživatelům do internetového bankovnictví SERVIS 24, a klienti je tak mohou jednoduše zaplatit na základě automaticky vygenerovaného jednorázového platebního příkazu k úhradě. Firmy mohou došlé faktury načíst přímo do účetnictví, ve kterém je obvykle navázán standardní platební proces. Česká spořitelna byla první bankou na trhu, která začala poskytovat službu elektronické fakturace a v současné době je stále jedinou bankou, která službu nabízí i pro vzájemnou výměnu faktur firemním zákazníkům, a to na konsolidačním principu – tzn., že výstavce pošle fakturu ve vlastním datovém formátu prostřednictvím služby @FAKTURA 24, která ji převede do požadovaného formátu a odešle příjemci.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená