FinExpert.e15.cz

Česká spořitelna přidala 14 funkcí do internetového bankovnictví

Česká spořitelna přidala 14 funkcí do internetového bankovnictví

Jak jsme již předesílali v bleskovce Servis 24: O víkendu čekejte odstávku, internetové bankovnictví ČS bylo doplněno o nové funkce. Servis 24 byl rozšířen o 11 nových funkcí, podnikatelé se mohou těšit na 3 funkce.

Díky inovaci máte nově možnost změnit si trvale nebo dočasně transakční limity u platebních karet. Pokud například chcete platit v internetovém obchodě, ale zároveň nechcete mít trvale nastaven vysoký limit pro platby na internetu, nebo si potřebujete mimořádně vybrat z bankomatu vyšší částku, můžete si transakční limity změnit i dočasně, a to na 1 hodinu až 5 dní. Po uplynutí stanovené doby se limit automaticky vrátí na původní úroveň.

Do konce roku můžete tyto změny provést bez poplatku, od začátku roku 2012 zaplatíte za jednu změnu 6 Kč. Pokud byste změnu zadali na pobočce nebo přes telefonního bankéře, zaplatíte 30 Kč.

Novinkou je také zobrazení transakční historie – nyní můžete sledovat svoji transakční historii vcelku až 13 měsíců zpětně, dosud to bylo jen 91 dní. Firemní uživatelé internetového bankovnictví Business 24 mohou nově obsluhovat běžný účet vedle tradičních měn jako euro či dolar i v dalších měnách. Například jde o národní platidla Číny, Islandu, Bulharska, Ruska či JAR.

„Dvě novinky jsme připravili i v oblasti elektronických faktur, které dnes přijímá ve svém internetovém bankovnictví téměř 30 tisíc klientů. Nově si klienti můžou nastavit zaslání informační SMS těsně před datem splatnosti a už nikdy nezapomenou zaplatit včas složenku za elektřinu či vodu. Výrazně jsme rozšířili také počet faktur pro jednoho výstavce, a to ze čtyř na padesát,“ uvedl David Lorenc, ředitel úseku přímé bankovnictví České spořitelny.

Přehled novinek od 17. října 2011:

Servis 24:

 • Změna transakčních limitů – zavedení funkce umožní klientům měnit transakční limity na dané kartě on-line
 • Změny parametrů platební karty – nově si klient může měnit parametry platební karty – změna adresy pro zaslání PIN ke kartě, případně i karty, změna způsobu distribuce karty, opětovné vytvoření PINu, změna automatického obnovování platební karty
 • Nově si klient může zakoupit k vybraným kartám: pojištění karty a osobních věcí (pro všechny typy debetních a kreditních karet), cestovní pojištění ke kartě (pro služební debetní a všechny předplacené karty)
 • Zobrazení aktuálních informací ke kartovému účtu
 • Uživatel si může zobrazit vcelku transakční historii Osobního účtu za posledních 13 měsíců, dosud jen 91 dní
 • Doplnění pole „Zpráva pro příkazce“ do jednorázového platebního příkazu – výhodou nové funkčnosti je přehlednější identifikace plateb klienta v transakční historii a textovém výpise ke sporožirovém účtu
 • Úprava přihlašovací stránky – nová přihlašovací stránka je přehlednější a měla by klientům usnadnit orientaci
 • Oznámení o blížící se splatnosti faktury pomocí SMS/e-mailu – nově si mohou klienti využívající službu e-faktura nastavit funkčnost, která umožňuje individuální nastavení přijímání oznámení o její splatnosti
 • Nově si klient může aktivovat až 50 smluv pod jedním výstavcem, původně byla možnost max. u 4 smluv
 • Možnost pojmenování všech účtů – uživatel si může nově pojmenovat všechny typů účtů - dosud jen sporožirový a běžný, nově i majetkový, kartový, vkladový (standardní, šikovné spoření, internetové spoření), účet stavebního spoření, účet životního pojištění či penzijního připojištění, úvěrový (stavební spoření, hypotéka, spotřebitelský)
 • Pravidelný nákup-přidání ESPA fondu – výrazné rozšíření nabídky podílových fondů, do nichž lze pravidelně investovat, nově jsou k dispozici vybrané fondy společnosti Erste-SparInvest (ESPA).

Business 24:

 • Obsluha běžného účtu je nově rozšířena o měny Bulharska, Číny, Hongkongu, Islandu, JAR, Litvy, Rumunska, Ruska a Tuniska.
 • BUSINESS 24 umožní v rámci importu dávky označit jednotlivé platební příkazy jako expresní platbu v rámci domácího platebního styku
 • Zobrazení přehledu produktových balíčků k účtu – nově si klient může zobrazit v detailu účtu informace k produktovému balíčku služeb, podle daného typu, informace obsahují parametry a celkovou cenu produktového balíčku.
 1. Zdroj: ČS

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

no, Finexpert bych vůbec nepočítal mezi relevantní w...
Jirik
20. 10. 2011, 09:13
Tohle by mělo být označené jako reklama a ne jako au...
Jana
19. 10. 2011, 12:04

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená