FinExpert.e15.cz

ČESKÁ SPOŘITELNA: Podnikatelé ve zpracovatelském průmyslu mohou žádat o dotace ze strukturálních fondů

Od 1. března mohou české firmy podnikající ve zpracovatelském průmyslu a souvisejících službách požádat pro své projekty o podporu z Operačního programu Podnikání a inovace (také OPPI). Začátkem letošního roku totiž Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo časově omezené výzvy z OPPI v oblastech nemovitostí, informačních systémů a využití vědecko-výzkumných poznatků v praxi, do nichž od března začne přijímat registrační žádosti. Poradenská agentura Raven EU Advisory, dceřiná společnost České spořitelny, proto vyzývá podnikatele, aby si co nejdříve přichystali své projektové záměry a zajistili si všechny potřebné podklady pro zpracování žádostí.

„Programy, do kterých je nyní možné podat své žádosti, otevírají českým podnikatelům cestu ke zvýšení své konkurenceschopnosti na evropském trhu. Naše společnost je připravena zájemcům o dotace z Evropské unie pomoci s komplexním zpracování projektu, poradit při podání žádosti a postarat se o související výběrová řízení i management samotného projektu,“ uvedl Lukáš Němec, ředitel divize podpory podnikání společnosti Raven EU Advisory.

Časově omezené výzvy Operačního programu Podnikání a inovace:

Potenciál II: Program podporující zavádění a zvyšování počtu pracovišť vědy a výzkumu v rámci podnikatelských subjektů, tj. zavedení vlastních podnikatelských oddělení vědy a výzkumu. Dotace se poskytuje na vybavení a částečný nákup laboratoří.

ICT a strategické služby: Program na podporu výzkumu v oblasti IT, na tvorbu nových softwarových řešení a aplikací, technologickou podporu center sdílených služeb či budování center zákaznické podpory.

Nemovitosti: Program, který podporuje vznik a rozvoj podnikatelských nemovitostí, včetně související infrastruktury, a přispívá tak ke vzniku funkčního trhu nemovitostí.

Školicí střediska: Program, který podporuje výstavbu, rekonstrukci a vybavení školicích center nebo školicích místností.

Inovace – Patent: Program je zaměřený na podporu zajištění ochrany průmyslového vlastnictví ve formě patentů v ČR a zahraničí, užitných vzorů v ČR a zahraničí, průmyslových vzorů v zahraničí a ochranných známek v zahraničí. Program se vztahuje také na podávání přihlášek vynálezů v zahraničí a v ČR.

Peníze na výše uvedené programy/výzvy pocházejí částečně ze strukturálních fondů EU (85 %) a částečně ze státního rozpočtu (15 %). Z Operačního programu Podnikání a inovace budou peníze vypláceny ve formě nevratných dotací. Detailní informace o jednotlivých programech jsou k dispozici na www.edotace.cz či na www.czechinvest.org.   

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená