FinExpert.e15.cz

ČESKÁ SPOŘITELNA: Pobočka ČS v Rytířské vítá klienty ve staronovém kabátě moderního střihu

Česká spořitelna dnes slavnostně otevírá nově zrekonstruovanou historickou pobočku v Rytířské ulici.

Po čtyřech letech probíhajících úprav tak klienti mohou přijít do krásného neorenesančního paláce pro moderní bankovní služby. Vlajková loď v pobočkové síti České spořitelny bude sloužit drobným a firemním bankovním klientům, budovu však může navštívit i široká veřejnost díky nově otevřené kavárně, k dispozici bude i konferenční centrum.

„Cílem rekonstrukce jedné z našich nejkrásnějších poboček bylo především funkční, estetické a technické zhodnocení historické budovy tak, aby se vyrovnala požadavkům na moderní obsluhu klientů. Prioritou se však stal respekt k původní architektuře této kulturní památky,“ řekl Gernot Mittendorfer, generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny.

Při rekonstrukci dbala Česká spořitelna na to, aby uspořádání prostor co nejlépe vyhovovalo potřebám současných klientů. Proto klienti najdou hotovostní i bezhotovostní přepážky hned v přízemí. První, druhé a třetí patro bylo nově vyhrazeno privátním a firemním poradcům, klientům Komerčního a Developerského centra a také Expat centru pro zahraniční klientelu. Další patra slouží jako zázemí zaměstnanců. Příjemné a moderní prostředí banky je doplněno službami tradiční kavárny, která byla opětovně otevřena v prvním patře budovy a kromě zaměstnanců a klientů bude sloužit i široké veřejnosti. Zároveň zde vznikly dva multifunkční konferenční sály.

Rekonstrukci pobočky v Rytířské Česká spořitelna zahájila v roce 2004 pod vedením architekty Gabriely Kaprálové. Začalo se opravou střechy a světlíků, pak následovala obnova kamenného pláště budovy z hořického pískovce. Dále byly provedeny repase historických oken a zámečnických prvků. Zajištěna byla také sanace vlhkého obvodového zdiva v suterénu, které bylo zasaženo povodní v roce 2002. Krása a důstojnost neorenesančního paláce je zvýrazněna jemným nasvícením lineárním xenonovým světlem.

Historická budova vznikla koncem 19. století a původně patřila Městské spořitelně pražské. Budovu tehdy navrhli architekti Antonín Wiehl a Osvald Polívka, na výzdobě se podíleli František Ženíšek, K.V. Mašek, Bohuslav Schnirch, Stanislav Sucharda, Mikoláš Aleš a mnozí další.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená