FinExpert.e15.cz

ČESKÁ SPOŘITELNA: Jubilejní týden v České spořitelně

Miliontý Osobní účet ČS a stotisící Chytrá karta ČS.

Loni v srpnu představila Česká spořitelna Osobní účet ČS, přesně o rok později uvedla na trh Chytrou kartu ČS. Oba produkty, které klientům umožnily stát se tvůrcem svého účtu nebo karty, se setkaly s úspěchem.Miliontý Osobního účet ČS byl sjednán v pondělí 3. listopadu 2008. Osobní účet ČS nabízí celkem 14 volitelných služeb v pásmech Standard, Plus a Speciál. V oblíbenosti volitelných služeb vede mezi klienty debetní karta, dále výběry z bankomatů ČS, následuje kontokorent, SERVIS 24, zůstatkové SMS, platby v rámci ČS, platby v rámci ČR, Spořicí plán a zlatá debetní karta.

Ve středu 5. listopadu 2008 se vyšplhal počet vydaných Chytrých karet ČS na 100 000, a to po necelých třech měsících existence nové karty. Největší zájem byl v září, kdy si pro Chytrou kartu ČS přišlo téměř 36 000 klientů. Majitel nové karty kreditního typu má možnost nastavit si vzhled karty a vybrat si až z deseti volitelných služeb. Každý držitel Chytré karty ČS přitom získává automaticky dvě záruky - nakup za nejnižší cenu a ochranu při poškození zboží. Pokud nakoupí s Chytrou kartou ČS a později uvidí totéž zboží za nižší cenu, dostane rozdíl zpět. Kompenzaci získá i v případě, že dojde k poškození či krádeži zakoupeného zboží.

„Jsme banka s největším počtem klientů a velmi různorodou klientskou základnou. Není reálné, aby omezený počet pevných balíčků vyhovoval všem klientům, a proto jsme se vydali cestou svobodně nastavitelných produktů,“ uvedl Martin Techman, ředitel rozvoje obchodu České spořitelny. „Shodné kombinace produktů a služeb se samozřejmě objevují, rozhodně ale nejsou většinové – u Osobního účtu ČS má nejčastější stejnou kombinaci jen 13 % klientů, u Chytré karty ČS je to 10 % klientů,“ vysvětlilMartin Techman.

Osobní účet České spořitelny se neustále vyvíjí. Krátce po uvedení na trh byl rozšířen o doplňkové služby, které se k transakčním účtům na českém trhu dosud nenabízely. Jde o pojištění schopnosti hradit pravidelné výdaje, které zajistí vyplacení jednorázového plnění či měsíčních plateb například při pracovní neschopnosti nebo ztrátě zaměstnání. Dále jsou to asistenční služby poskytující pomoc při řešení nouzových situací spojených s provozem motorového vozidla či domácnosti. Mezi doplňkové služby patří i právní ochrana - ta pomůže při nahodilých právních sporech jako je např. reklamace.

Česká spořitelna průběžně zlepšuje komfortnost obsluhy účtu a zvyšuje dostupnost produktů a služeb. Od února 2008 je možné Osobní účet ČS konfigurovat i prostřednictvím SERVIS 24 Internetbanking a v srpnu 2008 byl zaveden také telefonický prodej produktů Speciál.

Nárůst počtu Osobních účtů České spořitelny od srpna 2007

Klepněte pro větší obrázek

Mezi majiteli Chytré karty ČS získaly největší oblibu tyto služby: používaná karta zdarma (tedy bez poplatku za kartu při stanoveném objemu transakcí), zvýhodněný Bonus program (1 bod za 15 Kč oproti standardním 20 Kč), slevový program Sphere a odměna do Penzijního fondu České spořitelny (klient za každých 1000 Kč nákupu v obchodě získá 10 Kč na penzijní připojištění u PFČS). Více než polovina majitelů Chytré karty ČS zvolila kartu s nestandardním designem. Klienti si nastavili buď design vlastní nebo si zvoliliobrázek z galerie České spořitelny. Na výběr je 36 obrázků všesti galeriích. Největší úspěch sklidil motiv řeky, zájem je ale také o obrázky zvířat, měst nebo krajin.

Nejčastěji volený design Chytré karty České spořitelny (z galerie obrázků České spořitelny)

Klepněte pro větší obrázek

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená