FinExpert.e15.cz

ČESKÁ SPOŘITELNA: ECM Real Estate vydavá první emisi lokálních dluhopisů

Dluhopisy jsou vydány v objemu 1 miliardy korun.

ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G. jedna z vedoucích společností operujících v zemích  střední a východní Evropy v oblastech developmentu, investic a facility managementu dnes uvedla na český trh první emisi lokálních dluhopisů. ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G. vydává dluhopisy s pohyblivým úrokovým výnosem 6M PRIBOR + 2,90 % p.a., o jmenovité hodnotě jednoho dluhopisu 1 000 000 Kč, za emisní kurs 100 % jmenovité hodnoty dluhopisu. Celkový objem dluhopisů vydaných k datu emise je 1 000 000 000 Kč. Dluhopisy jsou splatné v roce 2012 a budou kótovanými cennými papíry obchodovanými na vedlejším trhu Burzy cenných papíru Praha od data emise.

„Vydáním první tuzemské emise dluhopisů navazujeme na velice úspěšný vstup společnosti na český kapitálový trh z konce minulého roku, kdy jsme realizovali kombinovanou nabídku našich akcií obchodovatelných na Burze cenných papírů Praha, a.s. Důvody, které nás vedly k rozhodnutí emitovat dluhopisy na českém trhu byly v zásadě dva. Využijeme příznivých aktuálních tržních podmínek a zároveň zvýšíme povědomí o ECM mezi českými a regionálními investory. Dluhopisy nejsou přímo zajištěny žádnými aktivy společnosti ECM. Výnos dluhopisů bude použit k dokončení současných projektů včetně projektů Březnická ve Zlíně, Palace Center v Ostravě, Ryazan Shopping Center v ruské Rjazani, a pro další expanzi na českém, ruském trhu a na ostatních nových trzích“, řekl pan Milan Janků, President & CEO společnosti ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G.

Česká spořitelna, a.s. působí jako jediný bookrunner, vedoucí manažer a kotační agent pro přijetí dluhopisů k obchodování na Burze cenných papírů Praha, a.s. Dluhopisy byly nabídnuty zejména institucionálním investorům. Dluhopisy byly v plném rozsahu umístěny institucionálním investorům v České republice a bude s nimi zahájeno obchodování na vedlejším trhu Burzy cenných papírů Praha k datu emise.

Prospekt k emisi dluhopisů byl schválen Českou národní bankou a v souladu s příslušnými právními předpisy je k dispozici mj. na internetové adrese www. ecm.cz.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Harvardské fondy?
Andrea
2. 5. 2007, 08:46

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená