FinExpert.e15.cz

ČESKÁ SPOŘITELNA: Česká spořitelna se stala členskou bankou Evropské skupiny spořitelen

Česká spořitelna podepsala v červnu toho roku Chartu odpovědného podnikání a Prohlášení směrované k zelenějšímu spořitelnímu a retailovému bankovnímu sektoru.

Stala se tak součástí skupiny ESBG (European Savings Banks Group – Evropská skupina spořitelen), jejíž členské banky se po celé Evropě dlouhodobě velmi silně angažují pro udržitelný rozvoj a považují společenskou odpovědnost firem (CSR) za nedílnou součást svého podnikání.

„Tímto krokem pokračujeme v naší úspěšné cestě banky s dlouhou tradicí společensky odpovědného podnikání,“ uvedla Klára Gajdušková, ředitelka odboru firemní komunikace. „Členství v Evropské skupině spořitelen nám přináší možnost dále tuto tradici rozvíjet a společně s ostatními spořitelnami vyzdvihnout odpovědný přístup nejen v místě našeho působení, ale také zvýšit povědomí v celoevropském měřítku,“ dodala Gajdušková.

Charta odpovědného podnikání doporučuje členským bankám dodržování šesti principů odpovědnosti - v zájmu udržení dlouhodobého vztahu důvěry budovat poctivé a jasné vztahy s klienty; rozšiřovat přístupnosti a finanční dostupnosti bankovních služeb pro všechny skupiny společnosti; podporovat produkty a služby přátelské k životnímu prostředí; zodpovědně přispívat k rozvoji dané společnosti a to propojením obchodních cílů s potřebami místních komunit

a podporovat sociální blahobyt; vystupovat jako odpovědný zaměstnavatel a v duchu této filozofie poskytovat dobré pracovní podmínky, podporovat firemní kulturu a vzdělávání zaměstnanců a propojit vše transparentní komunikací.

Filozofie Prohlášení ESBG směrem k zelenějšímu spořitelnímu a retailovému bankovnímu sektoru ukládá členským bankám závazek přispívat k rozvoji produktů a služeb přátelských vůči životnímu prostředí, uplatňovat ekologicky zodpovědné investiční strategie, zavádět ekologicky zaměřené kritéria pro financování projektů, finančně podporovat program alternativních energií a ekologicky orientovaných inovací atd.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená