FinExpert.e15.cz

Česká spořitelna bude zdražovat

Od března se změní sazebník naší největší banky. Česká spořitelna oznámila úpravy několika položek v ceníku nabízených služeb. Některé změny jsou příjemné, jiné jen vytáhnou další peníze z kapes českých střadatelů.
Česká spořitelna bude zdražovat

Proč se bude zdražovat? Nejsou poplatky za bankovní služby již tak vysoké? Stále se opakující otázky klientů bank. Naopak vedení a zástupci českých bankovních domů si stěžují, že do nových poboček a technologií ročně investují nemalé prostředky a žádají tak alespoň částečnou návratnost investice. Například Česká spořitelna chce letos investovat 3,3 miliardy korun a úprava sazebníku by ji měla přinést až 250 miliónů korun.

Servis 24 bude za víc

Pokud si myslíte, že má ČS dobré internetových bankovnictví za jednu z nejlepších cen, máte pravdu. Servis 24 v současnoti stojí 15 Kč, což se ale od 1. března změní. Za služby přímého bankovnictví zaplatíte 25 Kč. Toto zdražení má být od května kompenzováno novými funkcemi internetbankingu.

Změn se dočkají i bankovní balíčky v nabídce ČS. Výhodný program podraží o 10 Kč (měsíční poplatek bude činit 35 Kč) respektive Komplexní program o 15 Kč (měsíční poplatek bude 90 Kč). Opět, zdražení má být kompenzováno přidáním dvou výběrů zdarma a dvou transakcí zdarma přes Servis 24 v případě Výhodného programu. Komplexní program dokonce nabídne 3 výběry a 3 transakce zdarma.

Platební karty dražší

Novinky se dočkáme i v oblasti poplatku za vedení platební karty, protože ten se v průměru zvyšuje až o 50 Kč ročně. Výběr na přepážce bude stát stále 45 Kč, ale zvýší se hranice až na 15 000 Kč (dnes můžete vybrat 10 000 Kč, pokud obnos přesahuje tuto hranici, zaplatíte dalších 15 Kč). Česká spořitelna chce také zamezit vysokým hotovostním operacím, a tak zavede poplatek 45 Kč při výběrech na 500 tisíc korun. Nově zaplatí klienti 8 Kč místo dosavadních 6 Kč za transakce na přepážce nebo přes sběrné boxy.

Stoplistace levnější

Možnost získání informace o zůstatku na účtu bude rozšířena i na další bankomaty, ovšem za zjištění zůstatku přes jiný, než domovský bankomat zaplatíte 20 Kč. Naopak zlevní PIN kalkulátor, který někteří využívají k zabezpečení svých transakcí prováděných přes internetové bankovnictví – místo 650 Kč zaplatíte jen 300 Kč. Nejužitečnější změnou sazebníku je podle nás snížení poplatku za stoplistaci embosované platební karty. Jen 500 Kč místo prozatím účtovaných 2 000 Kč jistě oběť kapsáře jenom potěší (kdy se inspiruje eBanka a sníží poplatek za stoplistaci, který patří k nejvyšším na českém bankovním trhu). Cena za upomínky za nesplácené spotřebitelské a kontokorentní úvěry či za nepovolený debet na sporožirovém účtu se zvýší na 300 Kč (původně od 50 do 150 korun).

Klepněte pro větší obrázek

Další článek


 

Související články


celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Stále mají málo...
Scapino
6. 2. 2004, 08:48

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená