FinExpert.e15.cz

Česká "sociální" podnikatelka se dostala mezi elitu

Na setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu je i Češka – zakladatelka Sítě mateřských center v České republice, Rut Kolínská. Díky loňskému vítězství v soutěži Sociálně prospěšný podnikatel roku 2005 se tak ocitla ve společnosti předních světových politiků, státníků a byznysmenů. Může si potřást rukou a vyměnit názory třeba s počítačovým magnátem Billem Gatesem nebo německou premiérkou Angelou Merkelovou.

Rut Kolínská je v Davosu už od soboty a nešetří superlativy. „Připadám si jako v jiném světě, firemní zodpovědnost se tu skloňuje ve všech pádech, panuje tu velmi vstřícná atmosféra,“ vzkazuje Kolínská z Davosu. Do České republiky se vrátí v neděli večer.

Rut Kolínská

Klepněte pro větší obrázek

Jak toho dosáhla? Díky loňskému vítězství v soutěži Sociálně prospěšný podnikatel roku 2005 (Social Entrepreneur of the Year), kterou pořádá po celém světě Schwabova nadace pro sociální podnikání (The Schwab Foundation for Social Entrepreneurship), sesterská organizace Světového ekonomického fóra (The World Economic Forum).

Schwabova nadace se systematicky snaží propojovat svět velkého byznysu a politiky se sociální odpovědností. Proto zve každoročně do Davosu vítěze národních kol soutěže Sociálně prospěšný podnikatel roku, aby měli možnost navázat užitečné kontakty, ale i obohatit svým pohledem na společenské problémy komunitu světových lídrů.

Momentálně probíhá v České republice další národní soutěž Sociálně prospěšný podnikatel roku, která má za cíl najít vítěze za rok 2006.  Soutěž byla vyhlášena v Praze 6. listopadu 2006 Společností Ernst & Young a Schwabovou nadací pro sociální podnikání (The Schwab Foundation for Social Entrepreneurship) ve spolupráci s HR Partners. Právě probíhá semifinálové kolo, během dvou týdnů budou vybráni finalisté komisí složenou z vážených zástupců podnikatelského, akademického a veřejného sektoru České republiky ve spolupráci se zástupci Schwabovy nadace pro sociální podnikání. Vítěz bude vyhlášen na slavnostním gala večeru 21. února 2007.

Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Re:Uáááá
Johnnik
26. 1. 2007, 13:03
Re:Uáááá
Dalibor Z. Chvátal
26. 1. 2007, 12:28
Uáááá
Johnnik
26. 1. 2007, 12:18

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená