FinExpert.e15.cz

ČESKÁ POJIŠŤOVNA: Změny v představenstvu a vedení České pojišťovny

Na základě rozhodnutí akcionáře a představenstva dochází ke změnám v představenstvu a nejvyšším vedení České pojišťovny (ČP).

Členem představenstva se stal Štefan Tillinger. Štefan Tillinger, který do ČP přichází z funkce generálního ředitele pojišťovny Generali, se rovněž od 1. října 2008 stane novým náměstkem pro retail se zodpovědností za obchod retailu, produkty a marketing.

Z funkce náměstka pro obchod retailu ČP odchází Petr Kopecký, který je k témuž datu jmenován do pozice generálního ředitele pojišťovny Generali. Po získání potřebných regulatorních souhlasů bude Petr Kopecký nominován rovněž do funkce člena představenstva této pojišťovny.

Ke změně dochází také na pozici náměstka pro provoz a klientský servis. Dosavadní náměstkyně Marie Kovářová nově řídí veškeré aktivity akcionáře ČP – Generali PPF Holdingu – v Rumunsku, kde se stala generální ředitelkou pojišťovny Generali Asigurari. Do pozice náměstka pro služby zákazníkům představenstvo s účinností k 1. říjnu jmenovalo Pavla Řeháka, který doposud v České pojišťovně vykonával funkci náměstka pro marketing retailu. Pavel Řehák bude v rámci své nové pozice řídit rovněž CRM, produktovou profitabilitu a přímé distribuční kanály, tedy prodej po internetu a telefonu.

„Věřím, že rotace vrcholových manažerů v rámci velké mezinárodní pojišťovací skupiny bude přínosem nejen pro holding samotný, ale projeví se také dalším zkvalitněním služeb zákazníkům,“ komentoval změny Ivan Vodička, generální ředitel České pojišťovny, který je zároveň zodpovědný za řízení všech aktivit Generali PPF Holdingu v České republice.

Štefan Tillinger (38) působí v pojišťovně Generali od roku 2001, nejprve jako vedoucí odboru servisu a řízení odbytu a ředitel resortu obchodu a životního pojištění, později jako její generální ředitel a člen představenstva. V minulosti pracoval ve společnosti ING a v jejím penzijním fondu. Štefan Tillinger je ženatý a má syna.

Klepněte pro větší obrázek

Petr Kopecký (38) přišel do České pojišťovny před pěti lety z pozice ředitele divize Telekomunikace a finanční služby u společnosti Logica CMG. Předtím získával zkušenosti jako generální ředitel reklamní agentury MARK/BBDO a ředitel klientského servisu v agentuře McCann-Erickson. V České pojišťovně pracoval od roku 2003 jako náměstek pro obchod a marketing, později jako náměstek pro obchod retailu. Petr Kopecký je ženatý a má syna.

Klepněte pro větší obrázek

Pavel Řehák (33) přišel do ČP ze společnosti McKinsey, kde působil na pozici Associate Principal se zaměřením na oblast pojišťovnictví a finančních služeb. V rámci České pojišťovny vedl více než dva roky oblast marketingu, produktového vývoje, řízení vztahů se zákazníky (CRM) a rozvoj bankovních aliancí. Pavel Řehák je ženatý a má dceru.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená