FinExpert.e15.cz

ČESKÁ POJIŠŤOVNA: Přichází se speciální nabídkou pro motoristy

Česká pojišťovna ZDRAVÍ po úspěšné letní pilotní kampani začíná nabízet nové Pojištění pracovní neschopnosti a hospitalizace při dopravních nehodách.

V těchto dnech jsou korespondenční metodou oslovováni řidiči, kteří mají sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla nebo havarijní pojištění u České pojišťovny, pojištění je dostupné i jako další produkt ČP po internetu.

Počty dopravních nehod a zraněných na našich silnicích jsou na evropské poměry neobvykle vysoké
a také průměrná délka léčení úrazů způsobených dopravními nehodami se prodlužuje, v mnoha případech dosahuje řady týdnů, dokonce i měsíců. Dlouhodobou pracovní neschopností nebo hospitalizací je tak ohrožen každý účastník silničního provozu - řidiči, spolujezdci, cyklisté či chodci.

Česká pojišťovna ZDRAVÍ proto připravila speciální produkt Pojištění pracovní neschopnosti
a hospitalizace při dopravních nehodách. „Klientovi, který utrpěl zranění při dopravní nehodě, bude
v případě jeho hospitalizace anebo pracovní neschopnosti způsobené léčením následků úrazu vyplacena sjednaná pojistná částka. Pojištěný obdrží 500 Kč denně při hospitalizaci hned od 1. dne pobytu v nemocnici a při pracovní neschopnosti od 29. dne jejího trvání. Tyto částky budou vypláceny až po dobu jednoho roku. Celkem mohou získat zranění až 1000 Kč denně, a to vše za pojistné, které nedosahuje ani ceny běžného umytí vozidla,“ osvětluje podmínky pojištění vedoucí oddělení produktového managementu Martin Stehlík. Díky této sumě mohou nahradit výpadek ve svých příjmech a hradit náklady související se svojí léčbou.

Při sjednání pojištění se nezjišťuje zdravotní stav klienta, neuplatňuje se čekací doba, pojistné je pro všechny stejné bez ohledu na věk, pohlaví či region a navíc se pojištění hospitalizace bez navýšení pojistného vztahuje i na všechny spolujezdce pojištěného, pokud by k dopravní nehodě došlo ve vozidle pojištěném u České pojišťovny.

Pro klienta je podstatnou informací také to, že je pojištěn pro případ dopravní nehody nejen jako řidič, ale zároveň jako spolucestující, chodec nebo cyklista a dopravní nehoda se nemusí stát pouze v ČR, ale kdekoli na území Evropy (vyjma Běloruska, Ruska, Ukrajiny a Moldavska). V tomto případě je klientovi vyplácena sjednaná částka za pracovní neschopnost vystavenou lékařem v ČR
a za hospitalizaci, která pokračuje na území ČR.

Příklad:

Při dopravní nehodě utrpěl manželský pár vážná zranění. Úraz řidiče si vyžádal třicetidenní hospitalizaci, celková doba jeho pracovní neschopnosti dosáhla 120 dnů. Jeho manželka utrpěla lehký otřes mozku a poranění vnitřních orgánů a byla hospitalizována po dobu 20 dnů.

Řidiči bylo vyplaceno za každý den hospitalizace 500 Kč a od 29. dne trvání jeho pracovní neschopnosti dalších 500 Kč denně. Protože svůj vůz pojistil u České pojišťovny, byla stejná částka zároveň hrazena
i jeho spolujezdkyni, a to za každý den její hospitalizace. Oba tak celkem obdrželi 70 000 Kč.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená