FinExpert.e15.cz

ČESKÁ POJIŠŤOVNA: O pojištění poplatků za pobyt v nemocnici u České pojišťovny Zdraví mají největší zájem lidé na Moravě a v Plzni

O novinku České pojišťovny ZDRAVÍ „Pojištění denní podpory ve výši regulačního poplatku při pobytu v nemocnici“, která kryje povinný šedesátikorunový poplatek za pobyt na nemocničním lůžku, mají největší zájem lidé v kraji Moravskoslezském a Ústeckém.

Od února už si tuto pojistku sjednalo 8067 lidí, kterým tak v případě hospitalizace tyto poplatky vrátí dceřiná společnost České pojišťovny ČP ZDRAVÍ. Nejvíce jich bylo v Moravskoslezském kraji (1186), Ústeckém kraji (1043) a Jihomoravském kraji (989). Mezi okresy pak jsou na prvním místě obyvatelé Plzně (279), Novojičínska (267) a Děčínska (258). I v jednotlivých krajích jsou ale značné rozdíly a to dokonce mezi sousedními okresy. Zatímco na Kolínsku už si například pojištění nemocničních poplatků uzavřelo 234 lidí, ve vedlejším Kuthohorském okrese to udělal zatím pouze jeden člověk.

Myslíte si, že se obávají nemocničních poplatků více ženy a nebo muži? Statistika prozrazuje, že je to skoro napůl. Žen bylo 52 procent, mužů 48 procent. Také věkem jsou si obě pohlaví podobná –
o pojištění mají největší zájem ženy v průměrném věku 33 let, zatímco muži ve věku 32 let.

Novinku ČP ZDRAVÍ si mohou sjednat lidé od 4 do 60 let, horní hranice pro trvání smluvního vztahu není omezena. Pojistné plnění klienti dostávají na základě vyplněného tiskopisu „Potvrzení pobytu v nemocnici“ a kopie konečné propouštěcí zprávy z nemocnice. Tyto doklady je třeba zaslat do ČP ZDRAVÍ nejpozději do 30 dnů po ukončení hospitalizace. Pokud by se zákonem stanovená výše poplatku změnila, pojistná částka se této změně automaticky přizpůsobí. Cena se pohybuje v průměru kolem 300 korun ročně, pro děti do osmnácti let činí 84 koruny a peníze jsou klientům vypláceny za každý strávený den v nemocnici ihned od počátku hospitalizace.

Regulační poplatek ve výši 60 korun za každý den strávený v nemocnici nebo jiném léčebném zařízení musí od začátku letošního roku platit všichni lidé, počínaje novorozenci a konče seniory. Poplatky za pobyt v nemocnici se nezapočítávají do ročního limitu ve výši 5000 korun.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená