FinExpert.e15.cz

ČESKÁ POJIŠŤOVNA: Nový finanční ředitel

Vedení České pojišťovny získá od září zkušenou posilu.

Klepněte pro větší obrázekNovým náměstkem pro finanční řízení se k 1.9.2007 na základě jmenování představenstvem České pojišťovny stane pan Ivan Vodička (43 let). Ve funkci vystřídá Lubomíra Buška, který nyní bude hrát významnou roli při přípravě vzniku nového mezinárodního holdingu Generali PPF Holding.

Ivan Vodička do ČP přichází po desetiletém úspěšném působení v řídících funkcích v mezinárodní farmaceutické a potravinářské skupině Royal Numico. Mimo jiné řídil aktivity skupiny Numico v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Ivan Vodička vystudoval ČVUT a získal titul MBA na univerzitě ENPC v Paříži a University of California at Berkeley v USA. „V osobě pana Vodičky Česká pojišťovna získává uznávaného odborníka s rozsáhlými mezinárodními zkušenostmi a znalostmi z oblasti financí a řízení lidí a firem. Ivan Vodička bude po získání příslušných souhlasů České národní banky rovněž navržen na pozici člena představenstva České pojišťovny,“ komentoval příchod klíčového manažera do ČP generální ředitel pojišťovny Lard Friese.

„Jsem velmi rád, že mohu přispět svými zkušenostmi k rozvoji nejsilnější pojišťovny v České republice. Po prvním seznámení s Českou pojišťovnou jsem velmi příjemně překvapen její finanční a obchodní silou a vynikajícími výsledky,“ uvedl ke svému jmenování do funkce náměstka Ivan Vodička. Ivan Vodička je ženatý a má dvě děti.
Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav, jejíž celkový tržní podíl ke konci roku 2006 přesahoval 33 procent. Pojišťovna spravuje více než 13 milionů pojistných smluv. V soutěži Pojišťovna roku 2006 pořádané společností Fincentrum získala ČP na základě výsledků hlasování odborné poroty již potřetí v řadě první místo. Schopnost České pojišťovny udržet si vysoký tržní podíl v životním i neživotním pojištění oceňují ve svých zprávách také ratingové agentury: Standard & Poor’s oceňuje ČP stupněm BBB se stabilním výhledem; Moody’s Investors Service udělila České pojišťovně hodnocení finanční síly Baa3, jehož výhled zvýšila v únoru 2006 na pozitivní. Uvedená hodnocení patří do investičního stupně, a ČP se tak řadí mezi nejvýše hodnocené tuzemské finanční instituce. Kromě vedoucí tržní pozice a úspěšného zavedené nové úrovně klientského servisu vyzdvihují obě agentury rovněž dobré provozní výsledky společnosti. Česká pojišťovna má základní kapitál 4 miliardy korun a patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě více než 224 mld. Kč. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost CZI Holdings N.V.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená