FinExpert.e15.cz

Česká pojišťovna: Mikulášské úrazy často končí na chirurgii

Mikuláš, tedy jeho předvečerní oslavy 5. prosince, je z hlediska hlášení pojistných událostí České pojišťovně den jako každý jiný. Přesto některé úrazy, dopravní nehody, či majetkové škody mají úzkou souvislost s tímto mystickým večerem.
V loňském roce se 5. prosince stalo 594 úrazů, což je o více než 120 více, než ve stejný den roku 2004. Nejčastěji byli zranění ošetřeni na chirurgii buď s řeznými nebo tržnými ranami, podvrtnutím kolene, kotníku nebo zápěstí a zlomeninami všeho druhu. Výjimkou nebyly ani případy zlomených čelistí se ztrátou jednoho až několika zubů. V likvidačních spisech je veden úraz po potyčce dvou alkoholově silně opojených „čertů“, který skončil pohmožděním obličeje jednoho z nich a následným zákrokem dentisty na zubním oddělením.

Svatá trojice byla v ten den také osádkou vozu, který se stal vpodvečer na pražské  jižní spojce účastníkem dopravní nehody. Nikdo při ní naštěstí nebyl zraněn a protože šlo o přesun teprve za první návštěvou na dlouhém seznamu adres, tak ani nikdo nebyl pod vlivem alkoholu. Pro Mikuláše, čerta i anděla  pak přijel náhradní automobil a odvezl je do rodin, kde na ně netrpělivě čekali. Kromě této se v tento den stalo celkem 941 dopravních nehod klientů České pojišťovny a zdaleka ne všechny skončily stejně šťastně.

Ve 199 případech utrpěli pojištění majetkovou újmu, ať už ji způsobili zloději, živly nebo jiné příčiny. Rodinu z Teplic, která si vyrazila podívat se ven s dětmi na Mikuláše s čerty, čekalo po návratu nepříjemné překvapení. Prasklá hadička z expanzní nádržky na toaletě vytopila přízemní místnosti jejich rodinného domku.

Více než 300 dalších hlášení má na svědomí porušení odpovědnosti, ať už občanské, profesní nebo firemní. Z pojištění odpovědnosti byl uhrazen i jeden kuriózní případ ze středních Čech. Mikuláš s čertem chtěli překvapit rodinu svého kamaráda, a proto nezvonili, ale v dost pohrouženém stavu přelezli vstupní vrátka. To ovšem netušili, že jejich strážce obydlí – velký knírač – běhá volně po zahradě. Své zdraví naštěstí ubránili, ale kostýmy, které byly zapůjčeny z fundusu filmových ateliérů nikoliv. Z pojištění občanské odpovědnosti rodiny, která o kouscích svého miláčka neměla ani tušení, však byly nakonec poškozené kostýmy uhrazeny.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená