FinExpert.e15.cz

ČESKÁ POJIŠŤOVNA: Dynamický vývoj internetového pojištění

Dynamická firma roku je zvláštní cenou České pojišťovny v rámci ankety Czech Top 100, která se na rozdíl od hlavního žebříčku nezaměřuje pouze na tržby, ale pozornost věnuje také přidané hodnotě, produktivitě práce a počtu zaměstnanců.

V letošním roce prokázala podle sledovaných údajů největší dynamiku vývoje společnost ConocoPhilips Czech Republic s.r.o., která v České republice provozuje mimo jiné síť čerpacích stanic JET. Vystřídala tak své předchůdce, kterými byla v loňském roce liberecká stavební firma Syner a v předchozím roce mobilní operátor Vodafone (původně Oskar). Podrobnější informace k umístění na prvních místech žebříčku dynamicky se vyvíjejících firem poskytuje následující přehled:

  1. ConocoPhillips Czech Republic s.r.o.
  2. Agip Česká republika, s.r.o.
  3. ALTA, akciová společnost
  4. Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o.
  5. TOTAL ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o.

V souvislosti s touto cenou a Českou pojišťovnou také rozhodně neplatí, že by „kovářova kobyla chodila bosa“. Dokazuje to například raketový vývoj internetového pojištění ČP, jehož dynamika je v posledních letech stále větší. Česká pojišťovna je v této oblasti pojištění leaderem.

V současné době nabízíme nejširší portfolio online pojištění na českém trhu. “Mezi roky 2005 a 2006 jsme zaznamenali 130% meziroční nárůst při pojišťování prostřednictvím webu,“ tvrdí Stanislav Uma, vrchní ředitel úseku komunikačního centra České pojišťovny. Průkopníkem mezi produkty bylo zhruba před pěti lety cestovní pojištění a postupně se nabídka rozšiřovala. Vloni ČP zaznamenala trojnásobný nárůst počtu uzavřených smluv na povinné ručení prostřednictvím internetu oproti roku 2004. Zatím stále nejvíce se jich týká cestovního pojištění (82 %) a povinného ručení (14 %). Zájem je rovněž  o havarijní pojištění, úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti.

Cílovou skupinou pro sjednání pojištění po internetu jsou především lidé mezi 30 a 39 lety, kterých je zhruba polovina. Web však není pouze doménou lidí mladých a středního věku, ale i seniorů. V internetové databázi má Česká pojišťovna 27 klientů narozených ve 20. letech minulého století. S on-line cestovním pojištěním vycestovali v poslední době tři klienti narození v roce 1920. A že povinné ručení není pouze doménou mužů, dokazuje 85leté řidička z Opavska, která si prostřednictvím internetu uzavřela a také zaplatila povinné ručení.

Návštěvníci webových stránek ČP mohou využít i dalších on-line služeb, jako je například vyhledání nejbližší pobočky, modelové kalkulace pojistného, hlášení škod nebo možnost platby pojistného. Zvýšený zájem klientů České pojišťovny o elektronickou komunikaci dokumentuje i další údaj: denně dorazí do její klientské schránky kolem 500 e-mailů s nejrůznějšími požadavky či dotazy, v době kalamity je jejich četnost čtyřnásobná.
 
Budoucnost internetu v pojišťovnictví je nejenom v uzavírání pojistek, ale také v komplexním servisu. Klienti tedy budou mít možnost nahlásit pojistnou událost on-line, poté sledovat její průběh, podívat se do své pojistné smlouvy, zkontrolovat si termíny placení a splacené částky.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená