FinExpert.e15.cz

ČESKÁ POJIŠŤOVNA: Člen evropské charty bezpečnosti silničního provozu

Česká pojišťovna se dnes v Bruselu připojila k Evropské chartě bezpečnosti silničního provozu a stala se tak jedinou českou finanční institucí, která podporuje tuto iniciativou Evropské komise.
Jejím cílem je snížit do roku 2010 počet obětí dopravních nehod na polovinu. V České republice vloni přišlo o život 1127 lidí, v zemích Evropské unie evidují ročně zhruba 40 tisíc obětí silničních havárií.

Vstup České pojišťovny do projektu Evropské charty bezpečnosti silničního provozu svým podpisem při slavnostním ceremoniálu v bruselském hotelu Metropole stvrdil generální ředitel ČP Lard Friese za přítomnosti viceprezidenta Evropské komise pro dopravu Jacquese Barrota.

Noví členové Evropské charty bezpečnosti silničního provozu mají adresy v patnácti zemích. Českou republiku reprezentovala při slavnostním podpisu pouze Česká pojišťovna, která do celoevropské Charty vstoupila se svými dopravně-bezpečnostními projekty Gentleman silnic a Jezdíme s úsměvem (realizuje ve spolupráci s Policií ČR) a Bezpečné město (ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a BESIP). Doposud už se k této iniciativě připojilo 500 evropských organizací, kterým není bezpečnost silničního provozu lhostejná.

„Noví signatáři Evropské charty bezpečnosti silničního provozu jsou firmy a instituce z různých oborů podnikání a veřejného života, kteří sdílejí společný cíl. Je nám ctí, že jsme se stali součástí této skupiny. Důležitější je však to, že naše členství v tomto projektu podtrhuje náš dlouhodobý závazek přispět k větší bezpečnosti na českých silnicích,“ uvedl generální ředitel České pojišťovny Lard Friese.

Gentleman silnic – už dva roky motivuje motoristy i chodce k tomu, aby nebyli lhostejní vůči svému okolí. Ocenění lidé dostávají Certifikát za záchranu života po závažné dopravní nehodě, rychlou reakci a odvahu a také značkové hodinky. Doposud jsme ocenění předali 17ti Gentlemanům na 10ti různých místech v ČR.

Jezdíme s úsměvem - společný dopravně bezpečnostní projekt České pojišťovny a Policie ČR, v jehož rámci od poloviny května do konce října po celé ČR kontrolují řidiče policisté se školáky ve speciálních reflexních vestách od ČP. Hříšníci dostávají kresbu zamračeného autíčka a ti, kteří předpisy dodržují samolepku usměvavého auta. Podpořit je přicházejí také známí automobiloví závodníci jako Karel Loprais, Roman Kresta nebo Jarek Janiš. Projektu se na několika desítkách míst účastní více než tři tisíce školáků.

Bezpečné město – v rámci tohoto projektu už bylo v obcích a městech s největší nehodovostí rozmístěno více než 80 speciálních cedulí, vyzývajících řidiče k dodržování stanovené rychlosti. Řidiči jsou tak kromě standardního značení také poněkud emotivní formou upozorňováni na nutnost ctít maximální povolenou rychlost.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená