FinExpert.e15.cz

ČESKÁ POJIŠŤOVNA bude mít nového generálního ředitele

Na začátku října letošního roku dojde ke změně v řízení pojišťovacích aktivit v rámci skupiny PPF. Ladislav Bartoníček se bude kromě pozice předsedy představenstva České pojišťovny věnovat strategickému rozvoji nově vytvářeného mezinárodního pojišťovacího holdingu zastřešujícího aktivity PPF v oblasti pojišťovnictví, penzijního připojištění, správy aktiv a kolektivního investování. Novým generálním ředitelem největší tuzemské pojišťovny se k 1.10.2006 stane Lard Friese (43).

Holding, který bude sídlit v Nizozemí, zastřeší aktivity skupiny PPF v České republice, na Slovensku, Kypru, Rusku, Ukrajině a v Kazachstánu. Mimo České pojišťovny bude řídit aktivity Penzijního fondu ČP, investiční společnosti ČP Invest, ČP Zdraví, PPF Asset Management a zahraničních firem ČP Slovensko, ČP Rusko, ČP Ukrajina, CP Reinsurance Company a připravované pojišťovny ČP Kazachstán. Nové uspořádání skupiny je přípravou na chystanou expanzi do dalších zemí střední a východní Evropy.

Ladislav Bartoníček opouští pozici generálního ředitele ČP po více než desetiletém úspěšném působení. Z České pojišťovny se za tu dobu stala moderní a efektivní finanční společnost evropské úrovně. Pan Bartoníček bude řídit nově vznikající holdingovou společnost, která zastřeší veškeré aktivity skupiny PPF v oblasti pojišťovnictví, penzijního připojištění, správy aktiv a kolektivního investování. „S Českou pojišťovnou se v žádném případě neloučím, i nadále zůstávám v pozici předsedy představenstva a budu zodpovědný za tvorbu a realizaci celkové strategie ČP,“ upřesnil Bartoníček. „Mým cílem je využít know-how a kapacity celé finanční skupiny České pojišťovny na rychle rostoucích východoevropských trzích,“ dodal.

Lard Friese 15 let působil v mezinárodních pojišťovacích skupinách NOG a AEGON. Naposledy pracoval od roku 2003 jako Senior Vice President společnosti ACNielsen Europe, která je největším světovým poskytovatelem marketingových informací a průzkumů trhu. V letech 2001 až 2003 řídil zastoupení pojišťovny AEGON v Japonsku, předtím byl v nizozemské centrále této firmy nejvyšším přestavitelem zodpovědným za životní pojištění a penzijní připojištění. „Po prvním seznámení s Českou pojišťovnou jsem velmi příjemně překvapen kvalitou služeb poskytovaných klientům a sílou její značky,“ uvedl Friese. „Žádná úspěšná firma nicméně nemůže zůstat stát na místě a pokud se chce ČP rozvíjet ve stále silnějším konkurenčním prostředí na mezinárodním trhu, čeká ji ještě hodně práce, což chápu jako velkou výzvu, na kterou se těším,“ dodal. Lard Friese je holandské národnosti, je ženatý a má 3 syny. Do ČR přichází ze svého stávajícího působiště v belgickém Bruselu.

Lard Friese - Životopis


Klepněte pro větší obrázekLard Friese přináší do firmy 20 let zkušeností v oblasti služeb, z toho 15 let v pojišťovacím sektoru. Do oblasti pojišťovnictví pan Friese vstoupil v roce 1988 v holandské pojišťovně NOG Verzekeringen, kde postupem času pracoval na různých pozicích se zvyšující se odpovědností. V lednu 1992 byl zvolen členem představenstva firmy. V roce 1993 Lard Friese nastoupil do holandské pobočky pojišťovny AEGON na pozici Výkonného viceprezidenta pro životní pojištění. V průběhu svého angažmá ve firmě pracoval na různých úsecích, jako například individuální životní pojištění, marketing a prodej a komerční životní pojištění. Byl předsedou AEGON manažerského týmu pro komerční životní pojištění a později předsedou AEGON manažerského týmu pro důchodové pojištění a poradenství. Od ledna 2001 byl pan Friese Generálním ředitelem a členem nejužšího vedení Japonské společnosti AEGON Nederland N.V. v Tokiu.

Lard Friese pracoval v mnoha komisích a radách v pojišťovací oblasti. Byl předsedou Life Insurance Market Research Association (Asociace průzkumu trhu se životním pojištěním - LIMRA) v Holandsku a členem její Evropské výkonné komise. Byl členem různých komisí a platforem Holandské asociace pojišťoven a členem Penzijní komise odborové nadace STAR, což je organizace, která mimo jiné poskytuje konzultace o regulaci penzijního systému holandské vládě a penzijnímu sektoru.

V roce 2003 nastoupil Lard Friese do společnosti ACNielsen Europe, což je přední světová společnost v oblasti marketingových informací a průzkumu trhu. V pozici Viceprezidenta a hlavního evropského manažera služeb maloobchodu byl členem Evropského vedení společnosti a kromě svých evropských úkolů byl také odpovědný za vztahy skupiny ACNielsen s jejími velkými mezinárodními maloobchodními klienty na celém světě.

Lard Friese se narodil v roce 1962, má holandské občanství a vystudoval Právnickou fakultu Univerzity v Utrechtu. Je ženatý a má tři syny.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená