FinExpert.e15.cz

ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA: Výsledky za 1. čtvrtletí 2007

České podnikatelské pojišťovně, a. s., se v prvním čtvrtletí roku 2007 dařilo a všechny klíčové segmenty vykázaly pozitivní nárůsty. ČPP předepsala od ledna do března letošního roku pojistné v celkové výši 1 273 mil. Kč. Celkové předepsané pojistné tak vzrostlo v porovnání se stejným obdobím roku 2006 o 14,5 %. Sektor neživotního pojištění vykázal meziroční nárůst o 5 % a dosáhl hodnoty 946 mil. Kč. Nejvyšší dynamiku meziročního růstu vykázalo životní pojištění, kde nárůst předepsaného pojistného o 54,9 % znamenal dosažení hodnoty 327 mil. Kč.  Výsledky prvního čtvrtletí podpořily dynamický rozvoj společnosti a posílily pozici ČPP v náročném konkurenčním prostředí na domácím pojistném trhu. ČPP zároveň upevnila své místo v první desítce největších pojišťoven v České republice.

Počet uzavřených smluv v segmentu pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel narostl ve srovnání s loňským rokem o 9,7 % a pokračoval tak pozitivní vývoj z roku 2006. Zavedení zcela nového způsobu tarifování pojistného, který zohledňuje více rizikových kritérií, často označovaného jako segmentace tarifů, tedy nadále pozitivně ovlivňuje dynamický růst v segmentu pojištění vozidel. Již v minulém roce přispěla segmentace k navýšení o 51 tisíc smluv a v podstatě stejný přírůstek jsme zaznamenali již za první 4 měsíce roku 2007. Díky počtu smluv uzavřených v segmentu povinného ručení, kde se nyní dostáváme za hranici 660 tisíc, zaujímá ČPP třetí místo na domácím trhu. Počet smluv v segmentu havarijního pojištění vzrostl v prvním čtvrtletí roku 2007 dokonce o 30,8 %.

ČPP bodovala rovněž v anketě Pojišťovna roku 2006

V anketě Pojišťovna roku 2006 obsadila Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., 5. místo v kategoriích „Spolupráce s makléři“, „Pojištění průmyslu a podnikatelů“ a „Občanská
pojištění“. Stejného umístění dosáhla v soutěžní novince „Pojistný produkt roku 2006“, a to díky úspěšnému produktu flotilového pojištění.

V anketě, jejímž organizátorem a porotcem je Asociace českých pojišťovacích makléřů bylo hodnoceno bylo celkem 39 pojišťoven se sídlem či stálým zastoupením v Česku.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená