FinExpert.e15.cz

ČESKÁ EXPORTNÍ BANKA: Změny ve vedení společnosti

Dozorčí rada ČEB na svém zasedání vzala na vědomí rezignaci ing. Miroslavy Hrnčířové, CSc. a ing. Ladislava Dvořáka k datu 31. 5. 2008 na funkce členů představenstva banky. Zvolila s účinností k 1. 6. 2008 do představenstva banky ing. Lubomíra Pokorného, MBA, a ing. Petra Goldmanna. Představenstvo banky bude dále pracovat v počtu 5 členů v souladu se stanovami banky.

Dozorčí rada vyslovila oběma odstupujícím členům poděkování za jejich dlouholetou práci v představenstvu. Oba odstupující členové představenstva budou i nadále působit v řídících funkcích v ČEB.

Konkrétní rozdělení kompetencí a odpovědnosti za jednotlivé úseky bankyprojedná představenstvo na svém první zasedání v novém složení dne 2.6.2008.

Ing. Lubomír Pokorný, MBA

Klepněte pro větší obrázekAbsolventVysokého učení technického v Brně a Katz School of Business University of Pittsburgh.

Po ukončení prvního studia pracoval ve strojírenství, kde prošel od základu celou stupnicí manažerských pozic od montéra po náměstka generálního ředitele a osobně se zúčastnil výroby, vývozu a montáže řady investičních celků. Po absolvování studia strategie a korporátních financi v USA působí od roku 1993 ve světových poradenských firmách McKinsey&Co., Egon Zehnder International a Deloitte & Touche. Jako manažer projektů v bankovnictví, finanční restrukturalizace firem a zlepšeni konkurenceschopnosti národních ekonomik v řadě zemí.

V r. 1998 se stává generálním ředitelem Unexu Uničov, odkud přechází na požadavek IFC a mezinárodního konsorcia věřitelských bank do představenstva Nove huti Ostrava. Zde vede jako finanční ředitel proces záchrany, ozdravení a následně úspěšné privatizace tohoto strojírenského komplexu. Poté spolupracuje s Deutsche Bank London, o jeho služby projevují zájem banky N.M Rotschild ci HSBC.

Do představenstva ČEB přichází po působení v Raiffeisen International, z pozice místopředsedy představenstva jedné z největších bank na Ukrajině - Raiffeisenbank Aval

Byl několik let presidentem klubu absolventů a členem správní rady CMC Business School, kde se aktivně podílel na přeměně této instituce a zahájení a rozvoji její spolupráce s University of Chicago a Thunderbird University při zavedení exkluzivních mezinárodních OBA programu pro vrcholové manažery.

Jazykové znalosti: angličtina, ruština, němčina, chorvatština, ukrajinština, srbština, polština, italština

Ing. Petr Goldmann

Klepněte pro větší obrázekNarodil se v roce 1961. Absolvoval Vysokou školu báňskou, obor ekonomika a řízení.

Praxi zahájil v Králodvorských železárnách, kde pracoval jako ekonom a následně vedoucí ekonom. V roce 1991 nastoupil do Komerční banky, kde pracoval postupně jako komerční pracovník, vedoucí odboru a specialista obchodních rizik. V Komerční bance byl vybrán do projektu „Komplexní příprava mladých manažerů“, který ukončil v roce 1995 závěrečnou zkouškou.

V roce 2000 zahájil kariéru v Konsolidační bance, nejdříve jako ředitel odboru řízení rizik, poté ředitel odboru restrukturalizace. Konsolidační banka byla v roce 2001 transformovánana Českou konsolidační agenturu. V roce 2004 se stal členem představenstva a vrchním ředitelem. V rámci výkonu funkce ve statutárním orgánu zodpovídal za řízení blokových transakcí, správu majetkových účastí,řešení off shorových aktiv (po bývalé IPB) a finanční úsek.

Ing. Petr Goldmannbyl členem kontrolních orgánů ve společnostech Ostacolor a.s., Termizo a.s. , Škoda Holding a.s,Konpo, s.r.o., Aero Vodochody, a.s., První česko ruská banka, BH Capital, a.s.,Explozia, a.s.

Jazykové znalosti: angličtina, ruština, základy němčiny

Zájmy: plavání, cyklistika, četba, hudba

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená