Financování exportu strojírenské produkce v celém spektru od výroby strojů a zařízení pro energetická zařízení či kolejová vozidla a investic tvoří 97 % současného úvěrového portfolia ČEB, jehož výše dosahuje téměř 18 miliard korun. V konkrétním oborovém členění tohoto podílu na poskytnutých úvěrech to vypadá následovně: 53 % energetika, 29 % ucelené technologie pro určitá odvětví průmyslu (sklárny, rafinérie plynu, polygrafické stroje, cementárny, cukrovary etc), 4 % ostatní dopravní prostředky tj. zejména tramvaje a lodě, 3 % inženýrská činnost – liniové stavby (nově v Černé Hoře a v Ázerbajdžánu), 3 % kovoobráběcí stroje (klasická „strojírenská kusovina“). Zbytek tvoří menší položky z různých strojírenských oblastí.
K 31. 8. 2006 jsou v portfoliu České exportní banky poskytnuté úvěry na financování vývozu do 25 zemí. Diversifikaci struktury podpory poskytované českým subjektům dokumentují i následující čísla: úvěry na financování výroby pro vývoz (zpravidla krátkodobé) tvoří 6 % stavu úvěrů, úvěry na financování investic také 6 % a úvěry poskytnuté malým a středním podnikům 5%.
Česká exportní banka se bude na veletrhu prezentovat jako nedílná součást státní podpory exportu, která obsahuje vedle financování a finančního poradenství i konzultační a marketingové služby (Czechtrade) a zejména pojištění vývozních rizik (EGAP), které multiplikuje i kapitálovou sílu banky. Reprezentanti banky využijí veletrhu k setkáním se zástupci svých stávajících i potenciálních klientů, jejich zahraničních partnerů a bank těchto partnerů.
K veletrhu spouští dne 15.9. Česká exportní banka novou verzi svých internetových stránek, kde se na adrese www.ceb.cz snaží poskytnout českým i zahraničním partnerům maximum informací o nabídce svých produktů, ale také o svém potenciálu jejich podpory ve fázi tvorby kontraktů a o dalších možnostech spolupráce s Českou republikou.
Stánek České exportní banky je spolu se stánky Czechtrade a EGAP letos poprvé umístěn na volné ploše u pavilonu F.