FinExpert.e15.cz

Česká exportní banka se opět zúčastní Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně

Financování exportu strojírenské produkce v celém spektru od výroby strojů a zařízení pro energetická zařízení či kolejová vozidla a investic tvoří  97 % současného úvěrového portfolia ČEB,  jehož výše dosahuje téměř 18 miliard korun. V konkrétním oborovém členění tohoto podílu na poskytnutých úvěrech to vypadá následovně: 53 % energetika, 29 % ucelené technologie pro určitá odvětví průmyslu (sklárny, rafinérie plynu, polygrafické stroje, cementárny, cukrovary etc), 4 % ostatní dopravní prostředky tj. zejména tramvaje a lodě,  3 % inženýrská činnost – liniové stavby (nově v Černé Hoře a v Ázerbajdžánu),  3 % kovoobráběcí stroje (klasická „strojírenská kusovina“). Zbytek tvoří menší položky z různých strojírenských oblastí.

K 31. 8. 2006 jsou v portfoliu České exportní banky  poskytnuté úvěry na financování vývozu do 25 zemí. Diversifikaci struktury podpory poskytované českým subjektům dokumentují i následující čísla: úvěry na financování výroby pro vývoz (zpravidla krátkodobé) tvoří  6 % stavu úvěrů, úvěry na financování investic také 6 % a úvěry poskytnuté malým a středním podnikům 5%.

Česká exportní banka se bude na veletrhu prezentovat jako nedílná součást státní podpory exportu, která obsahuje vedle financování a finančního poradenství i konzultační a marketingové služby (Czechtrade) a zejména pojištění vývozních rizik (EGAP), které multiplikuje i kapitálovou sílu banky.  Reprezentanti banky využijí veletrhu k setkáním se zástupci svých stávajících i potenciálních klientů, jejich zahraničních partnerů a bank těchto partnerů. 

K  veletrhu spouští dne 15.9. Česká exportní banka novou verzi svých internetových stránek, kde se na adrese www.ceb.cz snaží poskytnout českým i zahraničním partnerům maximum informací o nabídce svých produktů, ale také o svém potenciálu jejich podpory ve fázi tvorby kontraktů a o dalších možnostech spolupráce s Českou republikou.
 
Stánek České exportní banky je spolu se stánky Czechtrade a EGAP letos poprvé umístěn na volné ploše u pavilonu F.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená